Steven Spielberg wreszcie pokazał zwiastun "West Side Story". Długo musieliśmy czekać

Steven Spielberg podjął się nakręcenia nowej wersji musicalu "West Side Story", o którym powiedzieć, że to dzieło kultowe, to mało. Długo, oj długo czekaliśmy na pierwszy zwiastun, ale już jest.

Po raz pierwszy o planach Spielberga związanych z tym filmem usłyszeliśmy w 2014 roku. Pięć lat później przedstawił swoją obsadę, a prawie dwa kolejne lata musieliśmy czekać, by zobaczyć zwiastun.

Zobacz wideo "West Side Story" [ZWIASTUN]

West Side Story - Rita Moreno w obu ekranizacjach

"West Side Story" to musical z 1957 roku. Muzykę napisał Leonard Bernstein, a autorem scenariusza jest Arthur Laurents. To historia dwójki zakochanych w sobie młodych ludzi związanych z rywalizującymi ze sobą gangami - portorykańskiej imigrantki Marii i Amerykanina Tony'ego. Fabuła powstała z inspiracji dramatem "Romeo i Julia" Williama Szekspira. Teksty piosenek do musicalu napisał Stephen Sondheim. Ekranizacja z 1961 roku zdobyła aż 10 Oscarów.

Film 'Ojciec': Anthony HopkinsHopkins nie mógł odebrać Oscara. Teraz podziękował i oddał hołd Bosemanowi

Rolę Tony'ego dostał Ansel Elgort, znany m.in. z filmu "Baby Driver" Edgara Wrighta, nominowanego do trzech Oscarów. Dla Rachel Zegler rola Marii będzie pierwszym filmowym doświadczeniem. Debiutantka pokonała aż 30 tysięcy konkurentek. W obsadzie znalazła się również Rita Moreno, która za rolę Anity w "West Side Story" z 1961 roku dostała statuetkę Amerykańskiej Akademii Filmowej dla najlepszej aktorki drugoplanowej. W zwiastunie widać ją w 51. sekundzie.

Scenariusz to dzieło Tony'ego Kushnera i Arthura Laurentsa, a za muzykę w filmie Spielberga odpowiadają David Newman i orkiestrator Gustavo Dudamel, którzy sięgnęli po motywy z oryginalnego musicalu. Stworzyli również nowe kompozycje, które będą ilustrować sceny filmowe.

Thomas VinterbergWzruszające przemówienie Thomasa Vinterberga reżysera "Na rauszu"

"West Side Story" Spielberga, który ma na koncie trzy Oscary, ma premierę zaplanowaną na grudzień tego roku.

Więcej o: