Steven Spielberg wreszcie pokazał zwiastun "West Side Story". Długo musieliśmy czekać

Steven Spielberg podjął się nakręcenia nowej wersji musicalu "West Side Story", o którym powiedzieć, że to dzieło kultowe, to mało. Długo, oj długo czekaliśmy na pierwszy zwiastun, ale już jest.

Po raz pierwszy o planach Spielberga związanych z tym filmem usłyszeliśmy w 2014 roku. Pięć lat później przedstawił swoją obsadę, a prawie dwa kolejne lata musieliśmy czekać, by zobaczyć zwiastun.

Zobacz wideo "West Side Story" [ZWIASTUN]

West Side Story - Rita Moreno w obu ekranizacjach

"West Side Story" to musical z 1957 roku. Muzykę napisał Leonard Bernstein, a autorem scenariusza jest Arthur Laurents. To historia dwójki zakochanych w sobie młodych ludzi związanych z rywalizującymi ze sobą gangami - portorykańskiej imigrantki Marii i Amerykanina Tony'ego. Fabuła powstała z inspiracji dramatem "Romeo i Julia" Williama Szekspira. Teksty piosenek do musicalu napisał Stephen Sondheim. Ekranizacja z 1961 roku zdobyła aż 10 Oscarów.

Rolę Tony'ego dostał Ansel Elgort, znany m.in. z filmu "Baby Driver" Edgara Wrighta, nominowanego do trzech Oscarów. Dla Rachel Zegler rola Marii będzie pierwszym filmowym doświadczeniem. Debiutantka pokonała aż 30 tysięcy konkurentek. W obsadzie znalazła się również Rita Moreno, która za rolę Anity w "West Side Story" z 1961 roku dostała statuetkę Amerykańskiej Akademii Filmowej dla najlepszej aktorki drugoplanowej. W zwiastunie widać ją w 51. sekundzie.

Scenariusz to dzieło Tony'ego Kushnera i Arthura Laurentsa, a za muzykę w filmie Spielberga odpowiadają David Newman i orkiestrator Gustavo Dudamel, którzy sięgnęli po motywy z oryginalnego musicalu. Stworzyli również nowe kompozycje, które będą ilustrować sceny filmowe.

"West Side Story" Spielberga, który ma na koncie trzy Oscary, ma premierę zaplanowaną na grudzień tego roku.

Więcej o: