"Niewinny". Serialowa adaptacja powieści Harlana Cobena trafi niedługo na Netfliksa

Już w piątek 30 kwietnia do serwisu Netflix trafi miniserial "Niewinny" na podstawie powieści Harlana Cobena o tym samym tytule. O czym opowiada ta produkcja?

W sieci ukazał się zwiastun nowego miniserialu, który już bardzo niedługo pojawi się w ofercie platformy Netflix. Mowa o adaptacji powieści Harlana Cobena, pod tytułem "Niewinny". Taki sam tytuł otrzymał również liczący osiem odcinków hiszpański serial. Jego premiera odbędzie się już w piątek 30 kwietnia.

Zobacz wideo "Niewinny". Serialowa adaptacja powieści Harlana Cobena trafiła na Netfliksa

Premiera drugiego sezonu serialu 'Kto zabił Sarę' już 19 maja na Netflixie. "Kto zabił Sarę?" - sezon 2. Jest zwiastun nowych odcinków hitu Netfliksa

Książkowy pierwowzór został wydany w 2005 roku. Jego głównym bohaterem jest Matt Hunter, który opuszcza więzienie, do którego trafił za nieumyślne spowodowanie śmierci. Matt żyje z piętnem tego wydarzenia, ale jego życie powoli zaczyna się układać. Wkrótce jednak bohater otrzymuje zdjęcie żony z innym mężczyzną, a do jego drzwi puka policja.

"Niewinny". O czym opowiada serial?

Zasadniczą różnicą pomiędzy powieścią a serialem są imiona głównych bohaterów. Zamiast Matta w produkcji Netflixa pojawi się Mateo.

"Pewnego wieczoru przed dziewięcioma laty Mateo interweniował w trakcie bójki i przypadkiem zabił człowieka. Teraz jest byłym skazańcem, który niczego już nie bierze za pewnik, ale razem z ciężarną żoną Olivią przymierza się do kupna domu ich marzeń. Wtedy właśnie szokująca i tajemnicza rozmowa telefoniczna ponownie rujnuje mu życie" - głosi opis hiszpańskiego miniserialu.

Materiały promocyjne Piotr Adamczyk jako psychopatyczny porywacz. "Fisheye" na Netflix

Serial “Niewinny” wyreżyserował Oriol Paulo, twórca takich obrazów jak "Trup", "Contratiempo. Niewidzialny gość" i "Oczy Julii". W głównych rolach zobaczymy Mario Casasa, Aurę Garrido, Alexandrę Jiménez i Jose Coronado.

Inne adaptacje powieści Harlana Cobena na Netfliksie

To nie pierwszy raz, gdy Netflix nawiązuje współpracę z Harlanem Cobenem. Serwis wydał już wcześniej kilka innych miniseriali na kanwach powieści amerykańskiego pisarza. Mowa o zrealizowanej w Polsce produkcji "W głębi lasu" w reżyserii Leszka Dawida i Bartosza Konopki, "Safe" z udziałem znanego z głównej roli w serialu "Dexter" Michaela C. Halla, oraz "The Stranger".

W przygotowaniu jest kolejna polska produkcja na podstawie książki Cobena. Za sterami serialu "Zachowaj spokój" staną Michał Gazda oraz, ponownie, Bartosz Konopka. Ze wstępnych zapowiedzi wynika, że jego premiera przewidywana jest na 2022 rok.

Więcej o: