Ryan Gosling - filmy. Przypominamy najlepsze filmowe kreacje znanego aktora

Ryan Gosling to jeden z najpopularniejszych kanadyjskich aktorów, znany z takich kinowych hitów, jak "Drive", "Blade Runner 2049" czy Oscarowy "La La Land". Dowiedz się o nim więcej i sprawdź, z jakimi innymi produkcjami powinieneś go jeszcze kojarzyć.

Filmy z Ryanem Goslingiem – lista

Filmy z Ryanem Goslingiem wpisują się w różne gatunki. Można wśród nich znaleźć wzruszające komedie romantyczne ("Kocha, lubi, szanuje", "Pamiętnik"), trzymające w napięciu thrillery ("Śmiertelna wyliczanka", "Zostań" ), przejmujące dramaty ("Szkolny chwyt", "Song to song") czy zabawne komedie ("Nice Guys. Równi goście").

Oto lista produkcji, w których można było oglądać tego aktora:

 • "Tytani", reż. Boaz Yakin (2000);
 • "Fanatyk", reż. Henry Bean (2001);
 • "Śmiertelna wyliczanka", reż. Barbet Schroeder (2002);
 • "Odmienne stany moralności", reż. Matthew Ryan Hoge(2003);
 • "Pamiętnik", reż. Nick Cassavetes (2004);
 • "Zostań", reż. Marc Forster (2005);
 • "Szkolny chwyt" reż. Ryan Fleck (2006);
 • "Miłość Larsa" reż. Craig Gillespie (2007);
 • "Słaby punkt", reż. Gregory Hoblit (2007);
 • "Blue Valentine", reż. Derek Cianfrance (2010);
 • "Wszystko, co dobre", reż. Andrew Jarecki (2010);
 • "Idy marcowe", reż. George Clooney (2011);
 • "Drive", reż. Nicolas Winding Refn (2011);
 • "Kocha, lubi, szanuje", reż. Glenn Ficarra, John Requa (2011);
 • "Drugie oblicze", reż. Derek Cianfrance (2012);
 • "Tylko Bóg wybacza", reż. Nicolas Winding Refn (2013);
 • "Gangster squad. Pogromcy mafii", reż. Ruben Fleischer (2013);
 • "Big Short", reż. Adam McKay (2015);
 • "La La Land", reż. Damien Chazelle (2016);
 • "Nice Guys. Równi goście", reż. Shane Black (2016);
 • "Blade Runner 2049", reż. Denis Villeneuve (2017);
 • "Song to song", reż. Terrence Malick (2017);
 • "Pierwszy człowiek", reż. Damien Chazelle (2018).

Najlepsze filmy z Ryanem Goslingiem

Najlepsze filmy z Ryanem Goslingiem to produkcje, które nie tylko wzbudzają ogromne emocje, ale i wciąż przyciągają przed ekrany wielu widzów. Na jakie tytuły należałoby przede wszystkim zwrócić uwagę?

"Drive"

Ten pełen akcji film opowiada o niewymienionym z imienia kierowcy (Ryan Gosling), który potrzebuje do życia adrenaliny. Właśnie z tego powodu za dnia pracuje jako kaskader filmowy w Hollywood, a nocami z dreszczykiem emocji wozi przestępców, chcących uciec z miejsca zbrodni. Mężczyznę trudno wyprowadzić z równowagi, ponieważ dzięki swojemu zajęciu nauczył się opanowania i sztuki chłodnej kalkulacji. Pewnego dnia jednak na jego drodze staje piękna Irene (Carey Mulligan), a jego życie wywraca się do góry nogami. Chcąc pomóc kobiecie i jej rodzinie, sam będzie musiał się narazić na śmiertelne niebezpieczeństwo.

"La La Land"

Wzruszająca historia o pogoni za marzeniami, które nie zawsze łatwo jest urzeczywistnić. Sebastian (Ryan Gosling), muzyk jazzowy, chciałby w życiu osiągnąć coś ze swoją grą, jednak zamiast występować na wielkich scenach, musi zadowolić się zabawianiem klientów pewnej knajpy. Mia (Emma Stone) stawia pierwsze kroki w branży aktorskiej, póki co pracując jako kelnerka. Kiedy oboje przypadkowo na siebie wpadają, od początkowych nieporozumień przechodzi do intrygującej relacji. Para, chcąc robić to, co kocha, musi jednak stawić czoła przeciwnościom, a także brakowi czasu, gdy oboje będą już bardzo zajęci realizacją swoich pasji.

"Blade Runner 2049"

Film ten jest kontynuacją "Łowcy androidów" (1982) w reżyserii Ridleya Scotta. Oficer K (Ryan Gosling) jest nowym Blade Runnerem, czyli łowcą androidów. Niegdyś to zadanie piastował niedościgniony Rick Deckard (Harrison Ford), ale obecnie sam musi przebywać w ukryciu. K trafia jednak na pewien spisek, który może zagrażać całemu ówczesnemu porządkowi świata. Jak się okazuje, jedyną nadzieją okazuje się właśnie były łowca androidów. Oficer K, chcąc go znaleźć, będzie musiał się jednak pośpieszyć, by nikt go nie ubiegł.

Zobacz wideo Zobacz nowy odcinek

Ryan Gosling – biografia

Biografia Ryana Goslinga rozpoczęła się w kanadyjskim Ontario, gdzie urodził się 12 listopada 1980 roku. Artysta jest obecnie znany nie tylko jako aktor, ale także reżyser, twórca scenariuszy oraz muzyk. Był pod wrażeniem filmu "Rambo – pierwsza krew" i to właśnie pod jego wpływem zapragnął rozpocząć karierę filmową. W latach 1993-95 u boku Christiny Aguilery i Keri Russell występował w "Klubie Myszki Mickey". Uwagę szerszej publiczności zwrócił już w filmie "Tytani" z 2000 roku, a na jego popularność wpłynął występ w "Fanatyku". Był dwukrotnie nominowany do Oscara: za rolę Dana Dunne’a w filmie "Szkolny chwyt" i za rolę Sebastiana Wildera z "La La Landu".

Jako muzyk, Gosling może się pochwalić chociażby realizacją części ścieżki dźwiękowej do filmu "Blue Valentine". Reżysersko debiutował natomiast w roku 2014 filmem "Lost River".

Ryan Gosling: role, które zasługują na uznanie

Role Ryana Goslinga niejednokrotnie zasługiwały na uwagę. Poza kochającym ryzyko kierowcą, podążającym za swoim wielkim marzeniem muzykiem i zdeterminowanym oficerem, chcącym utrzymać porządek na świecie, aktor bywał też różnymi innymi ciekawymi postaciami. Na uwagę na pewno zasługuje Dan Dunne z filmu "Szkolny chwyt", nauczyciel historii, który stara się przekazać uczniom wszystko, co najlepsze, a jednocześnie ukrywa mroczną tajemnicę, mogącą mu bardzo zaszkodzić. Gosling świetnie sprawdził się również jako arogancki zastępca prokuratora w "Słabym punkcie", a także jako nastolatek z "Odmiennych stanów moralności", dokonujący zadziwiającej i zatrważającej zbrodni. Każdy z wymienionych filmów na pewno warto obejrzeć, by poznać różne oblicza zdolnego aktora.

Zobacz też: Robin Williams - sylwetka aktora. Filmy, w których wystąpił i wyjątkowe kreacje aktorskie

Więcej o: