50 kin sieci Helios otwiera się 21 maja. Seanse już dziesięć minut po północy

Rząd dość nieoczekiwanie w środę przyspieszył odmrożenie kin, zmieniając datę otwarcia tych pod dachem z 29 na 21 maja. Należąca do Agory sieć kin Helios ogłosiła, że pierwsze filmy widzowie będą mogli oglądać już 10 minut po północy 21 maja.

Choć decyzja rządu była dość zaskakująca, a otwarcie kin w krótkim czasie wymaga dużej sprawności logistycznej, zarząd sieci podjął decyzję o przyspieszeniu ponownego uruchomienia swoich obiektów w całej Polsce zgodnie z nowym terminem zniesienia zakazu działalności kin podanym przez rząd.

Helios wraca 21 maja. Dzięki mobilizacji zespołu

"Cała załoga Heliosa od dawna czekała na powrót do działania i wyświetlania filmów, podobnie jak polscy kinomani - dzięki mobilizacji zespołu będziemy mogli uruchomić kina tydzień wcześniej - czytamy w komunikacie Agory. 

Szybki powrót do działalności był możliwy dzięki zaangażowaniu zespołu, który prowadził intensywne przygotowania do otwarcia zaplanowanego jeszcze do środy na 29 maja. Udało się przyspieszyć i dzięki temu 50 kin sieci już 10 minut po północy 21 maja zaprosi pierwszych widzów na kinowe fotele. Szczegóły repertuaru oraz możliwość rezerwacji miejsc i kupienia biletów można znaleźć na stronie internetowej sieci Helios.

Helios, firma należąca do Agory, to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów - ma 49 kin, a w nich 277 ekranów i 53 tysiące miejsc. Oczywiście, we wszystkich kinach będą obowiązywały ogólnie przyjęte zasady bezpieczeństwa. Konieczne będzie noszenie maseczki i dezynfekcja, a na każdej z sal może być zajęte maksymalnie 50 procent miejsc. Już wkrótce Helios rozpocznie również szerokie działania promocyjne związane z ponownym otwarciem, szykuje się więc powrót i wcześniejszy, i w wielkim stylu.

Więcej o: