Netflix kręci 2. i 3. część filmu "365 dni". "Ich podróż pełna jest zwrotów akcji, a postacie wciąż się rozwijają"

Netflix ogłasza: rusza produkcja kontynuacji filmu "365 dni" - i to od razu drugiej i trzeciej części. Nic dziwnego, pierwsza część cieszyła się dużą popularnością nie tylko w Polsce, została nawet zauważona przez organizatorów Złotych Malin. "365 dni" zdobył statuetkę dla najgorszego scenariusza roku.

Filmy, będące kontynuacją popularnej wśród użytkowników Netfliksa na całym świecie produkcji "365 dni", zostaną luźno oparte na książkowej trylogii ("Ten dzień" i "Kolejne 365 dni") Blanki Lipińskiej, która współpracowała przy tworzeniu scenariusza autorstwa Mojcy Tirs.

Tytuł "365 dni" znalazł się na liście Top10 Netflix w ponad 90 krajach i zajął czwarte miejsce wśród najczęściej wyszukiwanych filmów w Google na całym świecie w 2020 roku.

Zobacz wideo Historia nagości w polskim kinie [Popkultura Extra]

Netflix kręci dalsze losy bohaterów "365 dni". Premiera w przyszłym roku

W obsadzie kolejnych części filmu ponownie pojawią się Michele Morrone i Anna-Maria Sieklucka (też byli nominowani do Złotych Malin - w sumie produkcja miała sześć nominacji), a także Magdalena Lamparska i Otar Saralidze. Do obsady dołączy Simone Susinna, który wcieli się w nową postać, Nacho.

Łukasz Kłuskiewicz, w Netflix odpowiedzialny za pozyskiwanie lokalnych treści w Europie Środkowo-Wschodniej, mówi:

'365 dni 'był jednym z najpopularniejszych filmów wśród naszych widzów w 2020 roku. Ściśle współpracujemy z Blanką Lipińską, autorką książkowej trylogii i scenarzystką filmu, aby kontynuować historię Laury i Massimo na ekranie. Ich wspólna podróż pełna jest zwrotów akcji, a postacie wciąż się rozwijają i coraz więcej się o sobie dowiadują.

- To dla mnie zaszczyt i ogromna radość, że kolejne dwie części trylogii "365 dni" - "Ten dzień" oraz "Kolejne 365 dni" - stały się inspiracją dla filmowych scenariuszy, które zostaną zekranizowane przez Netflix. Jestem bardzo  podekscytowana, że fani moich książek na całym świecie będą mogli śledzić dalsze losy Laury i Massimo, oraz poznać ich w nowych, świeżych i zaskakujących sytuacjach - komentuje Lipińska.

Reżyserią zajmą się ponownie Barbara Białowąs i Tomasz Mandes. Produkcja filmu rozpocznie się w tym miesiącu w Polsce i we Włoszech, a premiera na platformie Netflix jest zaplanowana na 2022 rok.

<<Reklama>> Ebooki z serii "365 dni" dostępne są w Publio.pl >>