Morderstwo jak u Agathy Christie, tylko w Podkowie Leśnej. Jest zwiastun "W jak morderstwo" [TYLKO U NAS]

W komedii "W jak morderstwo" perfekcyjnego detektywa tworzy dwójka bohaterów: Magda (Anna Smołowik), "dziewczyna z sąsiedztwa", która prawidła kryminału ma w małym paluszku, i Jacek (Paweł Domagała), komisarz policji, który mdleje na widok krwi. Historia ich śledztwa zaczyna się od trzęsienia ziemi, a potem napięcie nieprzerwanie rośnie. Premiera filmu w reżyserii Piotra Mularuka już 18 czerwca. Dziś prezentujemy zwiastun filmu.

-  "W jak morderstwo" to kolorowy kryminał komediowy w starym stylu. Gram w nim Magdę, mieszkankę Podkowy Leśnej, przykładną żonę, mamę dwójki dzieci. Magda nie odpuszcza pewnej tajemniczej sprawie sprzed lat, nie może o niej zapomnieć. Gdy przypadkowo odkrywa zbrodnię w miasteczku, budzi się w niej potrzeba rozwiązania tajemnicy i poskładania swojego świata na nowo. Sprawcy poszukuje inspektor Sikora grany przez Pawła Domagałę. Nasi bohaterowie próbują rozwikłać zagadkę, tylko każdy w swoim stylu. Ścierają się tak samo często, jak wspierają - mówi Anna Smołowik.

Paweł Domagała bez pomocy nie da rady? Zobacz zwiastun "W jak morderstwo"

Zobacz wideo "W jak morderstwo" [ZWIASTUN]

- Sikora to chłopak z sąsiedztwa, który w Podkowie żyje od zawsze. Wszyscy go znają i lubią, ale nikt nie traktuje go zbyt poważnie - tak Paweł Domagała opisuje bohatera, którego gra, i dodaje:

Rzadko zdarza się zagrać w kinie gatunkowym, gdzie można pobawić się mocną formą. Dla aktora to zawsze duża przygoda. 'W jak morderstwo' polecam wszystkim, którzy mają ochotę na fajną, inteligentną pełną wdzięku rozrywkę. 

W komedii z wciągającą zagadką "kto zabił?" oglądać możemy plejadę polskich gwiazd. Obok Anny Smołowik i Pawła Domagały na ekranie pojawią się: Piotr Adamczyk, Rafał Królikowski, Dorota Segda, Szymon Bobrowski, Olga Sarzyńska, Przemysław Bluszcz, Przemysław Stippa, Jacek Knap, Emma Giegżno, Sandra Herbich oraz Jowita Budnik.    

Byliśmy na planie "W jak morderstwo". Dorota Segda kusi, że takiej roli jeszcze nie zagrała >> 

Reżyserem i współscenarzystą filmu jest Piotr Mularuk. "W jak morderstwo" oparte jest na książce Katarzyny Gacek o tym samym tytule.  Autorka jest również współscenarzystką filmu. - Wierzę w autorskie kino komercyjne. Jak wiadomo, mistrzem takiego kina był Alfred Hitchcock. Tytuł książki, która była inspiracją do napisania scenariusza, od razu skierował mnie w tę stronę. "W jak morderstwo" to odniesienie do słynnego filmu Hitchcocka "M jak morderstwo" ("Dial M for Murder"). Zatem Hitchcock stał się naszą filmową inspiracją oraz drogowskazem przy opowiadaniu kryminalnej komedii dziejącej się w Podkowie Leśnej - mówi Mularuk. 

"W jak morderstwo" - fabuła filmu 

"W jak morderstwo" to komedia kryminalna ze śledztwem spod znaku Agaty Christie, kino inspirowane twórczością Alfreda Hitchcocka.

Spokojną Podkową Leśną wstrząsa morderstwo. Ciało ofiary, młodej kobiety, znajduje Magda, gospodyni domowa i nałogowa czytelniczka kryminałów. Policyjne śledztwo prowadzi komisarz Jacek Sikora. Niestety, brak mu zmysłu rasowego detektywa - ten ma Magda. Kiedy okazuje się, że ofiara miała na szyi wisiorek w kształcie litery "W", należący do dawno zaginionej przyjaciółki Magdy, kobieta postanawia wyjaśnić tę sprawę na własną rękę. A to oznacza nieustanne wtrącanie się w pracę nieporadnego komisarza. Podejrzanych jest mnóstwo, poszlak niewiele. Tropy prowadzą do najbardziej szanowanych mieszkańców Podkowy, a nawet szejka Kataru… Czy Magdzie i Sikorze uda się dojść do prawdy i rozwiązać zagadkę tajemniczego morderstwa? 

<<Reklama>> E-book "W jak morderstwo" jest dostępny w Publio.pl >>

Więcej o: