James Bond w rękach Amazona? Koncern oferuje studiu MGM 9 miliardów dolarów

Wytwórnia Metro-Goldwyn-Mayer, znana m.in. z cyklu filmów o Jamesie Bondzie, sporo straciła przez pandemię koronawirusa. W sieci pojawiły się niedawno doniesienia o planach zakupienia studia przez Amazon.

Jako pierwszy informacje te podał portal The Information. Rosnące zadłużenie studia oraz coraz większe koszty produkcji najnowszego Bonda sprawiły, że MGM zostało u schyłku zeszłego roku wystawione na sprzedaż. Zainteresowane kupnem wytwórni Metro-Goldwyn-Mayer były koncerny Apple i Netflix, ale ich negocjacje nie przyniosły rezultatów.

W ostatnim czasie pojawiły się informacje, że rozmowy w tej sprawie prowadzą wiceprezes Amazon Studios i Prime Video, Mike Hopkins, oraz szef studia, Kevin Urlich. Portal The Variety informuje, że według różnych źródeł Amazon oferował studiu MGM od 7 do 10 miliardów dolarów - ostatecznie miało stanąć na 9 miliardach. Branżowi eksperci uważają jednak, że MGM nie powinno liczyć na więcej niż 5,5 mld.

Emma Stone jako CruellaPierwsze recenzje "Cruelli". "Odważna, mroczna i cudownie antydisneyowska"

Bogata biblioteka wytwórni Metro-Goldwyn-Mayer

Katalog wytwórni MGM obejmuje ponad 4 tys. produkcji filmowych oraz łącznie 17 tys. odcinków seriali i programów telewizyjnych. Na liście ich tytułów znajdują się nie tylko filmy o przygodach agenta 007, ale także seria o Rockym, "Terminator", "Milczenie owiec", "Robocop", "Cztery wesela i pogrzeb" oraz "Różowa Pantera". Studio ma również prawa do popularnych seriali, takich jak "Opowieść podręcznej" czy "Wikingowie".

19.03 - 60 lat kończy amerykański aktor Bruce Willis.27 lat temu zagrali kultową scenę w WC. Bruce Willis i Travolta powracają

Dodajmy, że Amazon wyrażał już zainteresowanie nabyciem praw do "Nie czas umierać", najnowszego filmu o Jamesie Bondzie, którego światową premierę przesunięto z powodu koronawirusa na 30 września 2021 roku. MGM oczekiwało za film 600 milionów dolarów, ale kwota ta nie odpowiadała ani Amazonowi, ani innym platformom VOD. Gdyby transakcja ta doszła do skutku, "Nie czas umierać" prawdopodobnie zamiast w kinach, zadebiutowałby w serwisie Amazon Prime Video.

Zobacz wideo "No Time To Die" - ZWIASTUN 25. filmu o Jamesie Bondzie
Więcej o: