Charles Grodin nie żyje. Aktor był znany m.in. z popularnego familijnego filmu "Beethoven"

Charles Grodin, aktor i komik znany m.in. z familijnego filmu "Beethoven", zmarł w wieku 86 lat. O śmierci poinformował jego syn.

Charles Grodin zmarł w wieku 86 lat w swoim domu w Wilton w stanie Connecticut - poinformowała agencja Assosiated Press. Chorował na nowotwór szpiku kostnego - wiadomość o śmierci przekazał jego syn, Nicholas.

Charles Grodin nie żyje. Znany m.in. z kultowej serii familijnej o bernardynie Beethovenie

Charles Grodin urodził się w 1935 roku, a karierę filmową rozpoczął na początku lat 60. Był znanym amerykańskim aktorem, który zasłynął m.in. rolą głowy rodziny, George'a Newtona, w serii filmów familijnych "Beethoven" o losach bernardyna Beethovena(dwie części z 1992 i 1993 roku). Film był bardzo popularny także w Polsce. Opowiada o losach szczeniaka (nazwanego po słynnym kompozytorze), który ucieka z rąk złodziei. Przygarnia go rodzina Newtonów (Mimo początkowego sprzeciwu ojca, granego przez Grodina).

Charles Grodin zagrał też m.in. drugoplanową rolę w filmie "Dziecko Rosemary" Romana Polańskiego z 1068 roku. W 1988 wraz z Robertem De Niro wystąpił w znanej komedii "Zdążyć przed północą". Wystąpił też w filmach "King Kong", "Kobieta w czerwieni" i "Ishtar". Od lat 90. był komentatorem politycznym w CNBC, prowadził też talk show. 

Więcej o: