"Nagi instynkt" w wersji bez cenzury trafi do kin jeszcze tego lata. Sharon Stone była temu przeciwna

Aktorka Sharon Stone poinformowała, że po 30 latach od premiery "Nagiego instynktu" w kinach pojawi się nieocenzurowana wersja kultowego filmu. Okazuje się, że odtwórczyni głównej kobiecej roli była temu przeciwna, ale nie może już wpłynąć na zmianę decyzji.

Sharon Stone udzieliła wywiadu w australijskim programie telewizyjnym "A Current Affair", w którym poinformowała, że nie brała udziału w konsultacjach w sprawie wypuszczenia na ekrany kin wersji reżyserskiej filmu "Nagi instynkt". Wersja reżyserska ma zawierać więcej scen z tego kultowego filmu. 

Film w jakości 4K i w wydłużonej wersji ma trafić do kin latem 2021 roku (będzie pokazywany we Francji, Australii i Nowej Zelandii). Później nowa wersja "Nagiego instynktu" trafi też na płyty DVD i Blu-ray.

Zobacz wideo "Nagi instynkt" - zwiastun

Sharon Stone o niecenzurowanej wersji "Nagiego instynktu" w kinach: Nikt nie zapytał mnie, co o tym myślę

Aktorka przyznała, że nikt nie zapytał się jej o zgodę ani opinię na temat wyświetlania w kinach niecenzurowanej wersji filmu w reżyserii Paula Verhoevena. - Nikt nie zapytał mnie, co o tym myślę - powiedziała w australijskiej telewizji gwiazda. Stone dodała, że gdyby film powstał w innym czasie, mogłaby odwołać się do przepisów stworzonych przez Gildię Aktorów Ekranowych. Jak podkreśla, w 1992 roku, kiedy kręciła obraz, zasady te jeszcze nie obowiązywały.

 

Kontrowersje wzbudza chociażby sposób, w jaki została nagrana słynna scena przesłuchania. Stone wspominała w jednym z wywiadów, że reżyser poprosił ją o zdjęcie bielizny, ponieważ ta miała "odbijać światło" i zapewnił, że nie uchwyci jej nagości. Aktorka dopiero w ostatecznym montażu odkryła, że widać jej części intymne. Spoliczkowała wówczas reżysera i zadzwoniła do prawnika. W 2017 roku Verhoeven stwierdził natomiast, że "każda aktorka zdaje sobie sprawę na co się godzi, zdejmując bieliznę przed kamerą".

Stone w swojej autobiografii "The Beauty of Living Twice" wspomina również, że okres, w którym pracowała nad "Nagim instynktem", był dla niej wyczerpujący. "Podczas kręcenia trzy razy zdarzyło mi się lunatykować, dwa razy obudziłam się w pełni ubrana w swoim samochodzie stojącym w garażu. Miałam ohydne koszmary" - napisała w książce

"Nagi instynkt" - klasyka kina lat 90.

"Nagi instynkt" to kultowy amerykański thriller erotyczny z 1992 roku wyreżyserowany przez Paula Verhoevena. Film opowiada o śledztwie prowadzonym przez detektywa Nicka Currana (Michael Douglas) w sprawie zabójstwa właściciela klubu nocnego w San Francisco. Główną podejrzaną jest kochanka ofiary - pisarka Catherine Tramell (Sharon Stone), która w swej powieści opisała podobną zbrodnię. Między detektywem a podejrzewaną kobietą dochodzi do niebezpiecznego romansu.

Film jest dostępny na platformie Netflix

Więcej o: