"Eternals". Pierwszy zwiastun filmu Chloe Zhao z Angeliną Jolie w roli superbohaterki

"Eternals" to nowa grupa superbohaterów w świecie kinowym Marvela. Jest wreszcie zwiastun filmu, który wyreżyserowała nagrodzona Oscarem Chloé Zhao.

Jak zapowiada dystrybutor, "Eternals" to epicka historia obejmująca tysiące lat, która przedstawia grupę nieśmiertelnych zmuszonych do wyjścia z cienia, by ponownie zjednoczyć się z najstarszymi wrogami ludzkości - Deviantami.

Angelina Jolie jako wojowniczka - zobacz zwiastun "Eternals"

Zobacz wideo "Eternals" - zwiastun #1

W skład wybitnej obsady wchodzą Richard Madden jako wszechmocny Ikaris, Gemma Chan jako kochająca ludzkość Sersi, Kumail Nanjiani jako kosmiczny Kingo, Lauren Ridloff jako superszybka Makkari, Brian Tyree Henry jako inteligentny wynalazca Phastos, Salma Hayek jako mądry i duchowy przywódca Ajak, Lia McHugh jako wiecznie młoda, stara dusza Sprite, Don Lee jako potężny Gilgamesz, Barry Keoghan jako powściągliwy samotnik Druig i Angelina Jolie jako zaciekła wojowniczka Thena. Kit Harington gra Dane'a Whitmana.

Reżyserką filmu jest tegoroczna zwyciężczyni Oscara Chloé Zhao. Reżyserka została nagrodzona statuetką Amerykańskiej Akademii Filmowej za "Nomadland" i jest dopiero drugą kobietą w historii z tą nagrodą. Gdy pojawiły się pierwsze informacje na temat obsady i twórców "Eternals", Salma Hayek mówiła o Zhao:

Trzeba silnej kobiety, żeby zrobić taki film.

Aktorka dodała, że "jest zaszczycona" braniem udziału w produkcji, która "pozwoli ludziom, którzy nigdy nie czuli się reprezentowani przez superbohaterów na ekranie, poczuć się reprezentowanymi".

Film bazuje na serii komiksów z lat 70. autorstwa Jacka Kirby'ego. "Eternals" ma pojawić się w kinach 5 listopada.

Więcej o: