56 tys. widzów w kinach Helios w pierwszy weekend po otwarciu. Które filmy wybrali najczęściej?

W piątek, 21 maja, dziesięć minut po północy swoją działalność wznowiło 50 kin sieci należącej do Agory, a także wiele kin studyjnych. Wiemy, które filmy widzowie najchętniej wybierali w Heliosach.

W miniony weekend widzowie mogli oglądać na wielkich ekranach premierowe oraz przedpremierowe filmy, między innymi: „Mortal Kombat", „Jeden gniewny człowiek", „Nomadland" i „Co w duszy gra". Łącznie od piątku do niedzieli w multipleksach Heliosa sprzedanych zostało 56 328 biletów - najwięcej w kinach w Warszawie, Poznaniu i Bielsko-Białej, a także Katowicach oraz Gdyni. Warto pamiętać, że kina mogą obecnie zaproponować widzom jedynie 50 proc. miejsc na salach kinowych, zgodnie z obostrzeniami dotyczącymi ich obecnego funkcjonowania.

Kina otwarte, w Heliosach królowała animacja

- To świetny start, który przekroczył nasze oczekiwania - mówi Tomasz Jagiełło, prezes sieci kin Helios. - Po siedmiu miesiącach zakazu działalności czuliśmy olbrzymią radość, że możemy powrócić do pracy i zaprosić widzów do sal kinowych. Jestem dumny z mojej załogi, która udowodniła, że można w osiem dni uruchomić dużą sieć kin. - Wielkim hitem nocy otwarcia był pokazywany w ramach seansów przedpremierowych film „Godzilla vs. Kong". Natomiast w pierwszy weekend po uruchomieniu sieci najchętniej wybieranym tytułem była animacja „Co w duszy gra", co pokazuje, że na otwarcie kin czekały też dzieci. Na drugim miejscu znalazł się „Jeden gniewny człowiek" Guya Ritchiego, a na trzecim - „Mortal Kombat", produkcja wyświetlana w ramach pokazów przedpremierowych - dodaje Jagiełło.

Zobacz wideo "Co w duszy gra". Za co chcesz zostać zapamiętany? Zwiastun nowego filmu Pixara z przesłaniem

Od 28 maja na ekranach, poza wspomnianymi już wcześniej filmami, zagoszczą także kolejne premiery: „Cruella" z Emmą Stone, polska komedia romantyczna z futbolem w tle „Druga połowa" czy animacja dla najmłodszych widzów „Krudowie 2: Nowa era". Do Heliosów i kilkudziesięciu studyjnych sal dołączą również kolejne. Większość kin w Polsce planuje otwarcie najpóźniej do 29 maja.

Przypominamy, że dla bezpieczeństwa swojego i innych, idąc do kina trzeba zasłonić nos i usta maseczką, pamiętać o dezynfekcji rąk i zajmować miejsca z zachowaniem odległości od innych widzów na sali.

Więcej o: