Timothee Chalamet zatańczy i zaśpiewa jako Willy Wonka. "Chcemy odpowiedzieć na pytanie, jak znalazł się w fabryce czekolady"

Timothee Chalamet zagra bohatera filmu "Charlie i fabryka czekolady" w filmie, który ma pokazać młodość Willy'ego Wonki. Jest już znana data premiery tej produkcji.

Co ciekawe, film ma pokazać taneczne i wokalne umiejętności aktora - "Wonka" będzie bowiem musicalem.

Timothee Chalamet jako Willy Wonka "Wciąż próbujemy wymyślić, jaka to będzie historia"

Prequel jest trzecim filmem Warner Bros. opartym lub inspirowanym powieścią dla dzieci Roalda Dahla "Charlie i fabryka czekolady". Gene Wilder wcielił się w Wonkę w kultowym już dzisiaj filmie z 1971 roku. Ekscentrycznego producenta cukierków w 2005 roku zagrał także Johnny Depp, wtedy reżyserem był Tim Burton. Film zatytułowany "Wonka" wyreżyseruje natomiast Paul King, a za scenariusz odpowiada Simon Farnaby. - Wciąż próbujemy wymyślić, jaka to będzie historia - mówi producent David Heyman, podkreślając, że to nie będzie kolejny remake i dodając:

To prequel, a nie kontynuacja. Chcemy odpowiedzieć na pytanie, co sprawiło, że Willy znalazł się w fabryce czekolady, gdzie poznajemy go po zdobyciu złotego biletu.

Książka Dahla powstała w 1964 roku, pisarz zmarł w 1990. - To wyzwanie, ponieważ nie masz możliwości spytania Dahla, nie masz jego książki, którą możesz przerobić na scenariusz, ale tylko stworzoną przez niego postać. Myślę, że w tym bohaterze znanym z powieści wiele wskazuje na to, kim jest, a także skąd może pochodzić, jak wyglądało jego dzieciństwo lub wiek średni. Więc to badamy. Rozmawiamy o tym. Jesteśmy na bardzo wczesnym etapie i jesteśmy bardzo podekscytowani tym, co nas czeka - dodaje Hayman.

Timothee Chalamet to nominowany do Oscara aktor, którego będzie można niedługo zobaczyć na dużym ekranie w "Diunie" Denisa Villeneuve'a. Ma na koncie role w takich filmach jak "Tamte dni, tamte noce", "Lady Bird" czy "Małe kobietki".

Zobacz wideo Emma Watson i Timotchee Chalamet w filmie "Małe kobietki" [ZWIASTUN

"Wonka" pojawi się w kinach 17 marca 2023 roku.

Więcej o: