Timothee Chalamet zatańczy i zaśpiewa jako Willy Wonka. "Chcemy odpowiedzieć na pytanie, jak znalazł się w fabryce czekolady"

Timothee Chalamet zagra bohatera filmu "Charlie i fabryka czekolady" w filmie, który ma pokazać młodość Willy'ego Wonki. Jest już znana data premiery tej produkcji.

Co ciekawe, film ma pokazać taneczne i wokalne umiejętności aktora - "Wonka" będzie bowiem musicalem.

Eurowizja 2021. Włochy wygrywają konkurs. Na zdjęciu zespół Maneskin.Premiery tygodnia. Sara Gay Forden odkrywa tajemnice rodziny Gucci

Timothee Chalamet jako Willy Wonka "Wciąż próbujemy wymyślić, jaka to będzie historia"

Prequel jest trzecim filmem Warner Bros. opartym lub inspirowanym powieścią dla dzieci Roalda Dahla "Charlie i fabryka czekolady". Gene Wilder wcielił się w Wonkę w kultowym już dzisiaj filmie z 1971 roku. Ekscentrycznego producenta cukierków w 2005 roku zagrał także Johnny Depp, wtedy reżyserem był Tim Burton. Film zatytułowany "Wonka" wyreżyseruje natomiast Paul King, a za scenariusz odpowiada Simon Farnaby. - Wciąż próbujemy wymyślić, jaka to będzie historia - mówi producent David Heyman, podkreślając, że to nie będzie kolejny remake i dodając:

To prequel, a nie kontynuacja. Chcemy odpowiedzieć na pytanie, co sprawiło, że Willy znalazł się w fabryce czekolady, gdzie poznajemy go po zdobyciu złotego biletu.

Książka Dahla powstała w 1964 roku, pisarz zmarł w 1990. - To wyzwanie, ponieważ nie masz możliwości spytania Dahla, nie masz jego książki, którą możesz przerobić na scenariusz, ale tylko stworzoną przez niego postać. Myślę, że w tym bohaterze znanym z powieści wiele wskazuje na to, kim jest, a także skąd może pochodzić, jak wyglądało jego dzieciństwo lub wiek średni. Więc to badamy. Rozmawiamy o tym. Jesteśmy na bardzo wczesnym etapie i jesteśmy bardzo podekscytowani tym, co nas czeka - dodaje Hayman.

'Dom z papieru', sezon 5"Dom z papieru" wróci z piątą serią jeszcze jesienią. Jest data premiery i zwiastun

Timothee Chalamet to nominowany do Oscara aktor, którego będzie można niedługo zobaczyć na dużym ekranie w "Diunie" Denisa Villeneuve'a. Ma na koncie role w takich filmach jak "Tamte dni, tamte noce", "Lady Bird" czy "Małe kobietki".

Zobacz wideo Emma Watson i Timotchee Chalamet w filmie "Małe kobietki" [ZWIASTUN

"Wonka" pojawi się w kinach 17 marca 2023 roku.

Więcej o: