Filmy romantyczne dla młodzieży. Najlepsze tytuły wszech czasów

Filmy romantyczne dla młodzieży. Szukasz filmowej propozycji w kategorii filmy romantyczne i komedie romantyczne dla nastolatków? Sprawdź nasze propozycje w klimacie teenage dream.

Kino może być oknem na świat z lepszym widokiem i ucieczką od codzienności. Nastolatki z chęcią przenoszą się do filmowej strefy bohaterów, z którymi mogą się utożsamić. Komedie romantyczne dla młodzieży to gatunek szczególny, filmy młodzieżowe o miłości odpowiadają na wiele pytań lub są po prostu dobrą rozrywką. Szukasz klimatycznego obrazu na wieczór? Sprawdź nasze romantyczne propozycje dla młodych widzów. 

Film romantyczny dla młodzieży: prawdziwy wyciskacz łez - "Trzy kroki od siebie" (2019 r.)

Dwoje młodocianych pacjentów onkologicznych znajduje miłość właśnie wtedy, gdy ich życie sypie się na kawałki. Pomimo choroby, para nastolatków chce spędzać jak najwięcej czasu razem, chociaż stanowią dla siebie duże zagrożenie. Przepiękna historia o uczuciu, które nie zwraca uwagi na okoliczności, tylko pojawia się wtedy, gdy znajduje przestrzeń. W kategorii film romantyczny dla młodzieży to prawdziwy wyciskacz łez z dużą dawką nadziei na lepsze jutro. 

Zobacz też: Najlepsze musicale: czy znasz je wszystkie?

Filmy młodzieżowe o miłości: historia dla wszystkich - "Love, Simon" (2018 r.)

To historia o chłopaku, który zasługuje na prawdziwy romans, bo jest dokładnie taki jak wszyscy. Strach przed brakiem akceptacji i jednoczesna potrzeba bliskości sprawia, że tytułowy Simon znajduje odwagę, która emanuje z ekranu na widzów. W kategorii filmy młodzieżowe o miłości to tytuł, który pokazuje drogę do normalności pomimo panicznego lęku przed odrzuceniem.

 

Filmy młodzieżowe romantyczne w klimacie Disneya bez happyendu - "Ostatnia piosenka" (2010 r.)

Ostatnia piosenka opowiada prawdziwą historię miłosną Miley Cyrus i Liama Hemswortha, którzy zakochali się w sobie właśnie na planie tego filmu. Burzliwe losy tej dwójki sprawiają, że jest to naprawdę wyjątkowy tytuł, którzy fani duetu Cyrus-Hemsworth znają na pamięć. I chociaż główny wątek toczy się wokół relacji ojca i córki, to właśnie nastoletnia miłość gra tu pierwsze skrzypce. Kategoria filmy młodzieżowe romantyczne nie istnieje bez tego tytułu. 

Filmy romantyczne dla młodzieży: gdy pierwsza miłość to za mało - "Kometa" (2014 r.)

Film opowiada burzliwą historię relacji Kimberly i Della, którzy poznają się na cmentarzu w trakcie deszczu meteorów. Ta dwójka przejdzie razem wszystkie etapy związku, aż do świata dorosłych, który tak bardzo różni się od idyllicznej fazy nastoletniego uczucia. Filmy romantyczne dla młodzieży często bazują na tych samych banałach, ale ten tytuł to prawdziwa perła w tej kategorii. 

Zobacz wideo WIdzieliście je wszystkie?

Filmy romantyczne dla młodzieży - lista TOP10

Jeśli szukasz czegoś romantycznego dla nastolatków, te pozycje warto wziąć pod uwagę:

  1. "Trzy metry nad niebem" (2010 r.)
  2. "Love, Rosie" (2014 r.)
  3. "Pamiętnik" (2004 r.)
  4. "Zakochana złośnica" (1999 r.)
  5. "Wyśnione miłości" (2010 r.)
  6. "Pamiętnik księżniczki" (2008 r.)
  7. "Cudownie tu i teraz" (2013 r.)
  8. "Gwiazd naszych wina" (2014 r.)
  9. "Szkoła uczuć" (2002 r.)
  10. "Granice miłości" (2008 r.)
Więcej o: