Komedie dla dzieci. Filmy, które poprawią humor całej rodzinie

Komedie dla dzieci w wielu aspektach nie ustępują na krok komediom dla dorosłej publiczności. Mocne dialogi, fabuła pełna zwrotów akcji i ciekawa ścieżka dźwiękowa to cechy charakterystyczne filmów komediowych dla dzieci. Szukasz tytułu na rodzinny wieczór filmowy, a może twoje dziecko potrzebuje chwili oddechu ze szczyptą humoru? Sprawdź nasze propozycje wszechczasów i najnowsze hity Netflixa.

Śmieszne komedie dla dzieci to dobry wybór ze względu na pozytywny ładunek emocji, których nam wszystkich trzeba na co dzień. Maluchy dokładnie tak jak dorośli mogą mieć gorszy dzień i wiele smutków. Film komediowy dla dzieci pozwoli na chwilę oderwać się od szarej rzeczywistości i nabrać dystansu do małych i dużych problemów. Poniżej prezentujemy tytuły polecane przez dzieci i rodziców.

 Komedia dla dzieci - "Dzieciak Rządzi" (2017 r.) 

Ten tytuł udzieli odpowiedzi na fundamentalne pytanie: skąd się biorą dzieci? Zgodnie z założeniem studia DreamWorks maluchy mają swój początek w korporacji Bobas. To właśnie tam dokonywana jest wstępna selekcja i podział na bobasy, które trafią do rodziny oraz takie, które w pielusze i garniturze są w stanie zarządzać firmą. Tytułowy dzieciak u władzy rozwiązuje też wiele problemów, na przykład starszym dzieciom pomaga poradzić sobie ze strachem przed pojawieniem się rodzeństwa. A to wszystko z plikiem banknotów i złotym zegarkiem na ręku. W kategorii komedia dla dzieci to doskonała propozycja zwłaszcza dla małych urwisów. 

 

Zobacz też: Filmy animowane - top 10 najlepszych. Które warto obejrzeć?

Film komediowy dla dzieci - "Mupety" (2011 r.) 

Oryginalny Mupet Show datuje się na 1976 rok, kiedy to po raz pierwszy szersza publiczność poznała unikalne połączenie słodyczy i surrealistycznego humoru. Po prawie 30 latach Jason Segel i Amy Adams przywrócili Mupety do życia za sprawą fantastycznego filmu z mnóstwem gagów i śmiesznych piosenek. Widzowie powinni przygotować się na zaskakujące sytuacje, okropne kalambury i psychodeliczne utwory muzyczne, o których nie da się zapomnieć. W kategorii film komediowy dla dzieci Mupety po prostu trzeba obejrzeć

 

Śmieszne komedie dla dzieci - "Paddington" (2014 i 2017 r.) 

To wyjątkowa seria, śmieszne komedie dla dzieci Paddington I i Paddington II oprócz dawki humoru niosą za sobą ważne przesłanie na temat przyjaźni i dobroci. Oprócz wzruszeń Paddington zapewnia też fantastyczną rozrywkę, ten zabawny miś ma własne zdanie, głowę pełną pomysłów i nie zawaha się ich użyć. A gdy dodamy do tego bardzo dobrą rolę Nicole Kidman, otrzymamy prawdziwą filmową ucztę zarówno dla dzieci jak i dla rodziców. 

Filmy dla dzieci Netflix - lista hitów w kategorii komedie dla dzieci 

Netflix jest prawdziwą skarbnicą tytułów dedykowanych dla różnych grup wiekowych. Na poszukiwanie ciekawego filmu dzieciaki powinny wybrać gatunek pod nazwą "familijne i dla dzieci". Poniżej prezentujemy kilka najlepszych propozycji w kategorii mocna 10: filmy dla dzieci Netflix. 

  • "Shrek" (2001 r.)
  • "Mitchellowie kontra maszyny" (2021 r.) 
  • "Rodzeństwo Willoughby" (2020 r.)
  • "Angry Birds" (2019 r.)
  • "Sekretne życie zwierzaków domowych" (2019 r.)
  • "Poradnik łowczyni potworów" (2020 r.)
  • "Gęsia skórka" (2015 r.) 
  • "Dzień na tak" (2021 r.)
  • "Matylda" (1996 r.)
  • "Jak ukraść Księżyc" (2010 r.) i pozostałe filmy o Minionkach
Zobacz wideo Wiedzieliście o tym?
Więcej o: