Co najchętniej Polacy oglądają w kinie? Królowa jest jedna, widzów coraz więcej

Kina w Polsce mogą przyjmować widzów już drugi tydzień. Jako pierwsze ruszyły 21 maja kina studyjne i sieć Helios, którą odwiedziło w pierwszym rzucie 50 tys. widzów. Po tygodniu dołączyły do niej kolejne multipleksy, w związku z czym frekwencja wzrosła. I jak się okazuje, najwięcej widzów obejrzało najnowszy film od wytwórni Disney, w którym główną rolę zagrała Emma Stone.

Po niemal 200 dniach przerwy kina w Polsce wznowiły działalność - teraz seanse można organizować przy zachowaniu odpowiedniego reżimu sanitarnego, w ramach którego obłożenie sal może wynosić maksymalnie 50 proc. dostępnych miejsc, widzowie muszą mieć twarze zasłonięte maseczkami, a pomiędzy nimi musi zostać przynajmniej jeden wolny fotel. Jak pokazują dane, tysiące osób z Polski nie miało z tym najmniejszego problemu - w pierwszym tygodniu działalności kin sprzedać się miało 100 tysięcy biletów, a w miniony weekend, kiedy wystartowały także kina sieci Multikino i Cinema City, liczba ta wzrosła do 210 tysięcy - donosi wp.pl.

Zobacz wideo Powrót do kin. Na wielkim ekranie pojawi się "Cruella" [ZWIASTUN]

Po otwarciu kin królowa jest jedna

W ostatni weekend maja 2021 roku najwięcej osób kupiło w polskich kinach bilety na dostępną od 28 maja przebojową "Cruellę". To najnowszy aktorski film od wytwórni Disney, w którym tytułową rolę zagrała zachwycająca Emma Stone, rewelacyjnie zaś partnerowała jej Emma Thomson. To opowiedziana na nowo historia jednej z najsłynniejszych negatywnych bohaterek filmów dziecięcych, która przez lata kojarzona była jako kobieta, która chce zabić urocze szczeniaczki, bo chce sobie zrobić z nich futro. Recenzję filmu znajdziecie tutaj.

>>> A jednak da się zrobić dziarski film z disneyowskiego klasyka. Nie wiedzieliśmy, że potrzebujemy takiej "Cruelli" <<<

Jak pokazują dane dostępne na stronie Stowarzyszenia Filmowców Polskich, w sumie na 10 najpopularniejszych filmów minionego weekendu wykupiono około 150 tysięcy biletów - zestawienie jednak nie uwzględnia filmów dystrybuowanych przez spółkę United International Pictures, która nie dostarcza danych na temat wyników swoich produkcji (dystrybuuje filmy wytwórni Paramount Pictures i Universal Pictures).

W kinach królowała premierowa "Cruella", którą obejrzało 37 584 widzów. Drugie miejsce na podium zajęła polska komedia romantyczna o znamiennym tytule "Druga połowa". To historia opowiadająca o uczuciu pomiędzy młodą lekarką i dziennikarzem, który jest drastycznie skonfliktowany z ojcem swojej wybranki - tak się składa, że jest on trenerem reprezentacji Polski. W rolach głównych zobaczyć można Mariannę Zydek, Macieja Musiała i Cezarego Pazurę.

Trzecim najczęściej oglądanym filmem była oscarowa produkcja "Nomadland", za którą uplasowała się animacja Pixara "Co w duszy gra". Zaraz potem w zestawieniu widać nowe "Mortal Kombat" oraz familijne "Psy i koty 3: Łapa w łapę". Zainteresowaniem widzów cieszył się także polski film "Wolka" z Olgą Bołądź w roli głównej, gdzie aktorka wciela się w byłą więźniarkę. Trzy ostatnie miejsca w zestawieniu zajmują produkcje "Ludzki głos" (nowy film Pedro Almodovara z Tildą Swinton w roli głównej), skierowane do młodej widowni "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu" oraz "Nocny konwój" z uwielbianym przez widzów na całym świecie Omarem Sy w jednej z głównych ról.

10 najpopularniejszych filmów w polskich kinach w weekend 28-30 maja 2021

  1. "Cruella" - 37 584 widzów
  2. "Druga połowa" - 25 246 widzów
  3. "Nomadland" - 24 398 widzów
  4. "Co w duszy gra" - 22 875 widzów
  5. "Mortal Kombat" - 22 728 widzów
  6. "Psy i koty 3: Łapa w łapę" - 6 687 widzów
  7. "Wolka" - 4 762 widzów
  8. "Ludzki głos" - 2 154 widzów
  9. "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu" - 1 565
  10. "Nocny konwój" - 1 024

Co kina pokażą w najbliższym czasie?

Polskich widzów ciągle czekają kolejne premiery kinowe - co tydzień będą się pojawiać nowe tytuły, zarówno te hollywoodzkie, jak i europejskie. Przykładowo od 4 czerwca będziemy mogli oglądać takie filmy jak wychwalany horror w reżyserii Johna Krasinskiego "Ciche miejsce 2" z jego żona Emily Blunt w roli głównej. Wielbiciele kina rozrywkowego mogą czekać na film "Godzilla vs. Kong", a miłośnicy filmów reżysera Guya Ritchiego będą mieli okazję obejrzeć jego najnowszą produkcję "Jeden gniewny człowiek". W końcu też będziemy mogli zobaczyć wybrany na polskiego kandydata do Oscara film Małgorzaty Szumowskiej "Śniegu już nigdy nie będzie", a także "Po złoto. Historia Władysława Kozakiewicza". Inne pozycje debiutujące 4 czerwca to "Geniusze", "La Gomera", "Martin Eden", "Proste rzeczy" i "Skąd się biorą sny".

Więcej o: