"Piraci z Karaibów". Jack Sparrow powróci, ale nie tak, jak wydaje się fanom - jest zwiastun

Jack Sparrow, którego w serii filmów "Piraci z Karaibów" grał Johnny Depp, powróci - zapowiada Rare, które łączy w tym celu siły z Disneyem. Postać pojawi się w grze komputerowej "Sea of Thieves".

"Sea of Thieves" to gra, która zadebiutowała w 2018 roku. Kolejne jej rozszerzenie nosi tytuł "A Pirate’s Life" i to właśnie w nim zobaczymy Jacka Sparrowa i kilku innych bohaterów "Piratów z Karaibów". 

Jack Sparrow w grze komputerowej "Sea of Thieves" - zobacz zwiastun

Sam dyrektor kreatywny firmy Rare, Mike Chapman, przyznał w rozmowie z Variety, że pracując nad koncepcją gry, twórcy bardzo często inspirowali się filmami Disneya o kapitanie Czarnej Perły, więc możliwość współpracy i wprowadzenia elementów tego świata to coś niesamowitego. - Chciałoby się powiedzieć: niech mnie ktoś uszczypnie - mówi.

Oprócz Sparrowa w "Sea of Thieves" pojawią się m.in. Davy Jones czy Joshamee Gibbs. Zadaniem graczy będzie uwolnienie kapitana Sparrowa i sprzymierzenie się z nim w walce z mrocznymi siłami. Scenariusze rozgrywek powstały we współpracy z Disneyem i to zarówno na podstawie serii filmów, jak atrakcji, które można znaleźć w parku rozrywki poświęconym "Piratom z Karaibów".

Zobacz wideo "Sea of Thieves: A Pirate's Life" [ZWIASTUN GRY]

Jak opowiada Chapman, z twórcami spotkał się jeden z dublerów Deppa, by pomóc im oddać w grze jak najbardziej autentycznie nie tylko wygląd, ale i ruchy czy mimikę filmowego Sparrowa. Sam Johnny Depp nie był zaangażowany w projekt, podobnie jak np. Bill Nighy - nie dubbingują więc Sparrowa i Davy'ego Jonesa. Będzie można jednak usłyszeć Kevina McNally'ego jako Gibbsa.

Dowiadujemy się o dodatku tuż przed premierą. Twórcy utrzymywali to w tajemnicy od 2019 roku, gdy zaczęli rozmowy z Disneyem. Dodatek pojawi się 22 czerwca i będzie darmowy dla wszystkich, którzy mają "Sea of Thieves".

Więcej o: