"Indiana Jones 5". Harrison Ford zostanie cyfrowo odmłodzony? Podobny zabieg wykorzystano w "Irlandczyku"

Fani przygód Indiany Jonesa dopatrzyli się na zdjęciach z planu najnowszej części charakterystycznych kropek na twarzy Harrisona Forda. Punkty te mogą oznaczać, że twarz aktora zostanie komputerowo odmłodzona na potrzeby produkcji. Kiedy "Indiana Jones 5" trafi do kin? Przypominamy.

Do sieci trafiły niedawno pierwsze zdjęcia z planu nowego "Indiany Jonesa", którymi podzielił się ze swoimi czytelnikami "Daily Mail". Widać na nich powracającego w tytułowej roli Harrisona Forda oraz Toby'ego Jonesa. Uwagę fanów przygodowej serii zwróciły kropki widoczne na twarzy Forda, które najprawdopodobniej oznaczają, że 78-letni aktor zostanie cyfrowo odmłodzony na potrzeby filmu.

W ostatnich latach w podobny sposób za sprawą technologii CGI "odmłodzono" twarze Roberta De Niro, Ala Pacino oraz Joego Pesci w "Irlandczyku" Martina Scorsese.

Zobacz wideo Harrison Ford zagrał w czterech z dziesięciu najbardziej kasowych filmów w historii kina

"Indiana Jones 5". O czym będzie opowiadał film?

Nie zostało jeszcze ujawnione, gdzie i w jakich latach została osadzona akcja najnowszego "Indiany Jonesa". Według niektórych pogłosek rozgrywać się będzie w latach 60. ubiegłego wieku. Fani spekulują też, że komputerowa rewitalizacja twarzy Harrisona Forda posłuży w jednej, konkretnej scenie, będącej retrospekcją, a więc chwilowym powrotem do przeszłości. To jednak tylko plotki, dlatego warto zaczekać na oficjalne informacje oraz kolejne zdjęcia z planu filmowego.

"Indiana Jones 5". Kiedy premiera?

Reżyserem piątej części przygód Indiany Jonesa jest James Mangold. Poprzednie cztery filmy z cyklu wyreżyserował Steven Spielberg, który tym razem ograniczył swój udział do roli producenta filmu. Mangold znany jest z filmów takich jak "Logan: Wolverine" (2017) czy nominowany do Oscara w kategorii "najlepszy film" "Le Mans '66" (2019), który otrzymał statuetki za najlepszy montaż oraz montaż dźwięku. W filmie zobaczymy m.in. Phoebe Waller-Bridge, Madsa Mikkelsena, Boyda Holbrooka, Shaunette Renée Wilson i Thomasa Kretschmanna. Nie wiadomo jeszcze, w jakie postacie wcielą się aktorzy. Światowa premiera filmu planowana jest na 29 lipca 2022 roku.

Więcej o: