"Diabeł ubiera się u Prady". Czy powstanie serial, będący kontynuacją kultowego filmu?

O kontynuacji filmu "Diabeł ubiera się u Prady" słyszymy od kilku lat. Fani nie otrzymali jednak do tej pory żadnej konkretnej informacji. Czy o przełomie w sprawie można mówić za sprawą wypowiedzi Lauren Weisberger, autorki książki, na podstawie której powstał film, oraz reżysera Davida Frankel'a? Odpowiadamy.

Autorka książki przyznała, że rozmów na temat kontynuacji filmu "Diabeł ubiera się u Prady" było naprawdę sporo. Jej słowa, dają fanom nadzieję na to, że znów zobaczą na ekranie ulubionych bohaterów.

Zobacz wideo "Teściowie" - Ostaszewska, Dorociński, Kuna i Woronowicz w komedii roku! Zobacz zwiastun

"Diabeł ubiera się u Prady". Autorka chce kontynuacji a reżyser gasi jej entuzjazm

Temat kontynuacji filmu "Diabeł ubiera się u Prady" został poruszony w trakcie rozmowy z Entertainment Weekly. Autorka książki wyznała, że rozmów na temat serialu czy filmowego sequelu było bardzo dużo, tym bardziej że kontynuacja losów bohaterów, pojawiła się w formie książki w 2013 roku. Jej tytuł brzmiał "Zemsta ubiera się u Prady".

Andrzej Zaucha i Ewa Bem Marcin Gortat kręci film. To biografia Andrzeja Zauchy

Autorka książki Lauren Weisberger stwierdziła, że jej zdaniem serial "nie jest poza sferą możliwości". Jednak reżyser, David Frankel, nie podchodzi już tak entuzjastycznie do tego pomysłu.

- Studio nie wystąpiło z propozycją sequela. Mieliśmy spotkanie, na którym padło pytanie: Co moglibyśmy opowiedzieć w sequelu? Może to głupie, ale pomyśleliśmy, że wszystko już zostało powiedziane. W końcu Lauren napisała kolejną książkę 15 lat później - powiedział Frankel. - Doszlibyśmy do wniosku, że samo podążanie za postaciami, to nie byłoby już to samo - stwierdził.

Reżyser na "nie" w kwestii kontynuacji filmu "Diabeł ubiera się u Prady". Ale możliwy spin-off

Jak stwierdził sam reżyser, ekranizowanie tego, co zostało opisane osiem lat temu, "to nie byłoby już to samo". Zatem najbardziej prawdopodobną opcją byłoby nakręcenie spin-offa, który opierałby się na historii drugoplanowych bohaterów. Nie potwierdzono jednak jeszcze informacji na ten temat.

W jak morderstwo Detektywem był już i ksiądz, i diabeł. Teraz czas na panią weterynarz

"Diabeł ubiera się u Prady" to historia początkującej dziennikarki, która wkracza do świata mody, dostając pracę asystentki redaktor naczelnej czasopisma "Runaway" - Mirandy Priestley, która trzęsie całym światem haute couture. Premiera filmu odbyła się w 2006 roku. Główne role zagrały Meryl Streep i Anne Hathaway.

Więcej o: