Nie chciał zdradzić swojej tożsamości, nie może oskarżać Kevina Spaceya o molestowanie

Sędzia przewodniczący w sprawie o napaść na tle seksualnym przeciwko Kevinowi Spaceyowi oficjalnie oddalił roszczenia jednego z oskarżycieli przeciwko aktorowi.

Sędzia podjął decyzję po tym, jak oskarżyciel odmówił ujawnienia swojego nazwiska w postępowaniu sądowym. Oskarżyciel, zidentyfikowany w dokumentach sądowych jako "C.D.", wcześniej rozmawiał z Vulture o swoich zarzutach. W pozwie, który trafił do sądu we wrześniu 2020 roku, on oraz aktor Anthony Rapp (na zdjęciu) zarzucili Spaceyowi, że molestował ich seksualnie, gdy mieli po 14 lat. Do jednego zdarzenia miało dojść w 1983 roku, do drugiego trzy lata później. Obaj oskarżyciele w pozwie zaznaczali, że z powodu działań zdobywcy Oscara odnieśli szkody psychiczne.

Sąd oddalił część roszczeń wobec Kevina Spaceya. Oskarżenia Rappa pozostają w mocy

Prawnicy Spaceya poznali tożsamość "C.D.", ale stwierdzili, że nie powinno się pozwolić mu prowadzić swojej sprawy anonimowo, do czego sędzia się przychylił. Oskarżenia Rappa nadal będą rozpatrywane przez sąd.

To Rapp jako pierwszy w 2017 roku jako pierwszy oskarżył Spaceya o "niewłaściwe zachowanie" na tle seksualnym, opowiadając o wydarzeniach z 1986 roku w mediach. 

Anthony Rapp to amerykański aktor znany z ról w musicalach. W 1996 roku zagrał w broadwayowskiej produkcji "Rent", a także jej filmowym odpowiedniku, później występował m.in. w "You're a Good Man, Charlie Brown". Fani serii "Star Trek" znają go z serialu Netfliksa "Star Trek: Discovery", w którym wcielił się w Paula Stametsa - pierwszą otwarcie gejowską postać regularnie pojawiającą się w sadze. Sam aktor jest znanym działaczem na rzecz LGBT, a sam siebie określa jako osobę biseksualną.

Spacey poinformował opinię publiczną o tym, że jest homoseksualny w tym samym momencie, w którym odniósł się do oskarżeń Rappa. Mówił wtedy m.in.: "Szczerze mówiąc, nie pamiętam tego spotkania, od jego czasu minęło ponad 30 lat. Ale jeżeli zachowałem się tak, jak opisuje, należą mu się szczere przeprosiny za moje niewłaściwe, pijackie zachowanie. Przepraszam za uczucia, z którymi musiał się zmagać przez te wszystkie lata".

Zobacz wideo Skandal seksualny w Hollywood. Molestowanie i gwałty w świecie show-biznesu. Kto został oskarżony, a kto padł ofiarą? [PODSUMOWANIE]

"C.D." w pozwie twierdził, że pierwszy raz spotkał Spaceya w 1981 roku jako 12-latek, gdy był uczniem w klasie aktorskiej. Dwa lata później Spacey miał zaprosić chłopca do swojego mieszkania i uprawiać z nim seks analny i oralny. "C.D." w akcie oskarżenia podkreśla, że uprawiali seks jeszcze kilkukrotnie, a podczas ich ostatniego spotkania Spacey miał próbować zmusić go do seksu analnego, choć kilkukrotnie odmawiał.

Więcej o: