"Wiedźmin". Henry Cavill opublikował teaser drugiego sezonu

Henry Cavill, odtwórca głównej roli w serialu "Wiedźmin" na Netfliksie, opublikował w mediach społecznościowych teaser drugiego sezonu. Data premiery kolejnej odsłony serialowego "Wiedźmina" nie jest jeszcze znana.

Krótki film opublikowany przez Henry'ego Cavilla ma zaledwie 12 sekund. Aktor opatrzył materiał hasztagiem "#Geralt".

To już kolejny teaser drugiego sezonu "Wiedźmina" udostępniony w sieci. Przed kilkoma dniami pierwszy krótki materiał został opublikowany przez Netflixa. Jego bohaterką nie był jednak Geralt, a Ciri.

Zobacz wideo Najciekawsze ekranizacje polskich książek [Popkultura Extra]

"Wiedźmin". Neflix. Drugi sezon serialu

W kwietniu, po 158 dniach pracy, zdjęcia do drugiego sezonu "Wiedźmina" zostały zakończone. Serial, który jest ekranizacją książek Andrzeja Sapkowskiego, kręcono w 15 lokalizacjach w Wielkiej Brytanii. W produkcję zaangażowano 89 członków obsady i około 1200 członków ekipy.

"Przekonany, że Yennefer zginęła w bitwie o Wzgórze Sodden, Geralt z Rivii zabiera księżniczkę Cirillę w najbezpieczniejsze miejsce, jakie zna - dom jego dzieciństwa w Kaer Morhen. Podczas gdy za jego murami królowie, elfy, ludzie i demony walczą o panowanie na Kontynencie, Geralt musi chronić dziewczynę przed czymś o wiele groźniejszym: tajemniczą mocą, jaką skrywa w sobie księżniczka" - czytamy w opisie serialu.

W głównych rolach powrócą Henry Cavill, Anya Chalotra, Freya Allan i Joey Batey. Pojawią się też nowe twarze: Yasen Atour jako Coen, Agnes Born w roli Vereeny, Paul Bullion jako Lambert, Basil Eidenbenz jako Eskel, Aisha Fabienne Ross jako Lydia, Mecia Simson jako Francesca i Kim Bodnia w roli Vesemira. Fanów "Gry o Tron" z pewnością ucieszy obecność Kristofera Hivju, znanego z roli Tormunda, który w "Wiedźminie" wcieli się w Nivellena.

Netflix nie ogłosił jeszcze daty premiery drugiego sezonu serialu. Fani wciąż mają tylko jedną informację - "Wiedźmin" powróci na Netfliksa jeszcze w tym roku. I to najprawdopodobniej pod koniec.

<<Reklama>> E-booki z "Sagi o Wiedźminie" są dostępne w Publio.pl >>

Więcej o: