Orły 2021. Kiedy rozdanie Polskich Nagród Filmowych? Gdzie obejrzeć transmisję z gali?

Przed nami 23. gala wręczenia Orłów, czyli Polskich Nagród Filmowych. W poniedziałkowy wieczór poznamy laureatów, którzy otrzymają statuetki m.in. za najlepszy film ubiegłego roku czy najlepsze kreacje aktorskie. Podpowiadamy, gdzie będzie można obejrzeć transmisję z tego wydarzenia.

23. gala wręczenia Orłów odbędzie się w poniedziałek 21 czerwca. Transmisja rozpocznie się 20:30 od relacji z czerwonego dywanu. Z zaproszonymi gośćmi i nominowanymi gwiazdami porozmawiają Karolina Korwin-Piotrowska oraz Błażej Hrapkowicz. Początek samej gali przewidywany jest na godz. 21:00. Wtedy poznamy zwycięzców wyłonionych wśród nominowanych w 19 kategoriach. Dowiemy się m.in. jaki film okazał się najlepszym obrazem ubiegłego roku, kto zdobył statuetki za najlepsze kobiece i męskie kreacje aktorskie, a także kto otrzymał Nagrodę Publiczności. Uroczystą galę poprowadzi Grażyna Torbicka.

"O tegoroczne Orły ubiegają się twórcy oraz aktorzy i aktorki m.in. 'Jak najdalej stąd' Piotra Domalewskiego, filmu 'Sala samobójców. Hejter' Jana Komasy, a także świetnie przyjętych przez widzów i krytyków filmów 'Szarlatan' Agnieszki Holland i głośnego debiutu Jana Holoubka '25 lat niewinności. Sprawa Tomasza Komendy', który Akademia wyróżniła rekordową liczbą aż czternastu nominacji. Po raz pierwszy szansę na Orła ma pełnometrażowa animacja, 'Zabij to i wyjedź z tego miasta'  w reżyserii Mariusza Wilczyńskiego" - przekazali organizatorzy gali.

Zobacz wideo Kubek w "Grze o tron" i ciężarówka w "Panu Wołodyjowskim", czyli najsłynniejsze ekranowe wpadki

Orły 2021. Gdzie obejrzeć transmisję z gali?

Transmisję z wydarzenia będzie można zobaczyć w CANAL+ PREMIUM oraz online na stronie canalplus.com. "CANAL+ od pięciu lat jest oficjalnym nadawcą telewizyjnym Orłów. Gala pokazana zostanie w paśmie odkodowanym dla abonentów platformy CANAL+ oraz telewizji kablowych. Transmisja dostępna będzie także online. Na żywo obejrzą ją użytkownicy z dostępem do CANAL+ Premium, a następnego dnia będzie dostępna dla wszystkich użytkowników CANAL+ online" - wyjaśnili organizatorzy.

Orły. Co warto wiedzieć o Polskich Nagrodach Filmowych?

Polska Nagroda Filmowa Orzeł jest powszechnie uważana za najważniejsze wyróżnienie rodzimej branży. Polska Akademia Filmowa przyznaje ją od 1999 r. Nominowani, a potem laureaci są wyłaniani w dwuetapowym głosowaniu. Nad jego prawidłowością i zgodnością z regulaminem, a także tajnością i poufnością całego procesu czuwa wiodąca na świecie firma audytorsko-doradcza, PwC, partner Polskiej Akademii Filmowej. Nominowanych i laureatów, podobnie jak w przypadku Oscarów, poznajemy w chwili publicznego otwarcia kopert. 

Oprócz nagród dla najlepszego filmu fabularnego, dokumentalnego oraz serialu, nagradzani są także aktorzy, aktorki, twórczynie oraz twórcy filmowi w aż 19 kategoriach. Każdego roku wręczana jest także Nagroda za Osiągnięcia Życia, którą w tym roku odbierze jazzman i kompozytor muzyki filmowej Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz. Rokrocznie przyznawana jest również Nagroda Publiczności.

Więcej o: