"Film wybuchowy jak trotyl i kolorowy jak tęcza" - tak twórcy zapowiadają "Kryptonim Polska"

Magda Maścianica jako wojująca feministka i Maciej Musiałowski w roli białostockiego narodowca to jedni z bohaterów filmu "Kryptonim Polska" w reżyserii Piotra Kumika. Zdjęcia do produkcji są realizowane w Warszawie i Białymstoku.

"Kryptonim Polska" to - jak zapewnia dystrybutor - komediowa petarda o miłości narodowca do lewaczki, w której odbijają się absurdy i podziały trapiące nasz kraj. W rolach głównych występują Maciej Musiałowski ("Sala samobójców. Hejter") i Borys Szyc ("Magnezja") jako białostoccy narodowcy oraz Antoni Królikowski ("Pętla") i Magdalena Maścianica w rolach lewicowych aktywistów.

Szczepan Twardoch w ekranizacji powieści swojego autorstwa. Orły 2021. Szczepan Twardoch oburzony. O nominacji dowiedział się z SMS-a

"Przygotujcie się na pełne zwariowanych gagów i komicznych nieporozumień starcie polsko-polskie, które odpowie na pytania, czy miłość jest silniejsza od poglądów politycznych? I czy w dzisiejszych czasach narodowiec może pokochać wojującą lewaczkę? Nadchodzi film wybuchowy jak trotyl i kolorowy jak tęcza!" - można przeczytać w zapowiedzi tej produkcji.

Nadzieją napawa to, że "Kryptonim Polska" to debiut reżyserski Piotra Kumika, współtwórcy całkiem udanego programu ze skeczami "SNL Polska". Wcześniej Kumik pracował także jako reżyser serialu "Mamy to!" Za produkcję odpowiada Orphan Studio, założone przez koproducentów megahitu "Kler" Wojtka Smarzowskiego. 

Zobacz wideo "Kler" - oficjalny zwiastun filmu

"Kryptonim Polska" - o czym opowiada fabuła?

Staszek (Maciej Musiałowski) mieszka w Białymstoku i jest członkiem Zrzeszenia Młodzieży Radykalnej, w skrócie ZMR. Sam nie jest radykałem, ale przynależność do narodowców daje mu siłę i poczucie celu. Wypełniając rozkazy charyzmatycznego lidera - Romana (Borys Szyc), Staszek i reszta kumpli angażują się w działania i akcje patriotyczne, które mają przydać organizacji należnego rozgłosu. Niestety większość z nich kończy się fiaskiem i totalną katastrofą… 

Doda - Materiały promocyjne Doda piosenką promuje "Dziewczyny z Dubaju". Ma teledysk na TikToku!

W trakcie jednej z takich akcji Staszek poznaje Polę (Magdalena Maścianica), młodą lewicową aktywistkę, która niedawno zerwała z chłopakiem - Kajetanem (Antoni Królikowski). Zauroczony dziewczyną Staszek postanawia ukrywać przed nią przynależność do ZMR. Wkrótce zakochana para stanie się Romeo i Julią dwóch przeciwnych obozów: narodowego i hipstersko-lewicowego, a "zakazana miłość" młodych bohaterów doprowadzi do szeregu zaskakujących wydarzeń, których finał rozegra się w Warszawie, podczas obchodów największej w historii Parady Równości.

Więcej o: