Dawid Ogrodnik jako największy cwaniak PRL-u pręży tors na plakacie "Najmro". Jest nowy zwiastun

"Najmro. Kocha, kradnie, szanuje" - komedia akcji inspirowana życiem Zdzisława Najmrodzkiego - wejdzie do kin we wrześniu. Teraz pojawił się pierwszy plakat, a także zwiastun zapowiadający produkcję o "królu ucieczek", który wymknął się organom ścigania PRL aż 29 razy.

- Najmro jest brylantem, który błyszczy w szarych czasach. Dla niego nie ma rzeczy niemożliwych. To typ człowieka, który nie zastanawia się, czy coś jest wykonalne. Po prostu to robi. Jest w nim energia, która inspiruje ludzi do działania - tak o swojej postaci mówi Dawid Ogrodnik, który wcielił się w tytułowego "celebrytę półświatka".

Złap i ukręć łebPierwszy napisał o gwałtach Weinsteina. Nowy serial dokumentalny "Złap i ukręć łeb"

- Zdzisław Najmrodzki w pewnym sensie był superbohaterem PRL. Tworząc tę postać, wykorzystaliśmy kilka najważniejszych faktów z jego życia, ale "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje" to rozrywkowa fantazja i fikcja, a nie film biograficzny - wyjaśnia z kolei Mateusz Rakowicz, reżyser i współautor scenariusza.

Najmro. Kocha, lubi, szanuje - plakatNajmro. Kocha, lubi, szanuje - plakat mat. prasowe

Dawid Ogrodnik o "Najmro. Kocha, lubi, szanuje": Niebanalne love story

Główny bohater żyje w świecie najpiękniejszych kobiet, najszybszych samochodów i wielkich pieniędzy. Ma wszystko, o czym ludzie w PRL mogli co najwyżej marzyć. Jednak postanawia to wszystko poświęcić, gdy poznaje Teresę - film będzie więc także opowieścią o miłości. Ogrodnik mówi:

Miłość Najmro i Tereski przypomina kino akcji, za którym chce się podążać. Można powiedzieć, że to niebanalne love story. To rodząca się relacja, której chce się towarzyszyć i być jej świadkiem.
Zobacz wideo "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje" - komedia akcji inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. ZWIASTUN

Rachel Zegler zagra królewnę ŚnieżkęRachel Zegler zagra królewnę Śnieżkę. To pół-Kolumbijka z polskimi korzeniami. Wybór nie wszystkim się podoba

Obok Dawida Ogrodnika ("Ostatnia rodzina", "Chce się żyć"), na ekranie zobaczymy Roberta Więckiewicza ("Kler"), Jakuba Gierszała ("Najlepszy"), Rafała Zawieruchę ("Pewnego razu w Hollywood"), Olgę Bołądź ("Kobiety mafii"), Maszę Wągrocką (serial "Król") i Sandrę Drzymalską (serial "Sexify"). Muzykę stworzył Andrzej Smolik, a film wyreżyserował Mateusz Rakowicz.

Więcej o: