Poznań. Aktorka Kamila Baar zamknięta na 24 godziny w szklanej klatce

Aktorka Kamila Baar została zamknięta w szklanej klatce. "Przez 24 godziny będzie ona głosem kobiety, artystki, aktorki, która jest zniewolona oceniającym spojrzeniem przechodniów" - informuje Malta Festival, podczas którego odbywa się performance.

W Poznaniu w ramach Malta Festival aktorka Kamila Baar dała się zamknąć na 24 godziny w szklanej klatce, która stoi na ulicy Półwiejskiej. To element instalacji "Cienie. Eurydyka mówi" Katarzyny Borkowskiej inspirowanej mitem o Orfeuszu i Eurydyce oraz książką Elfride Jelinek. Artystka występuje w kilku odsłonach. Jak podaje poznańska "Gazeta Wyborcza", przechodnie oglądają ją w dresie, z rozczochranymi włosami, w dziwnych pozycjach albo z przerysowanym makijażem. 

Wystawa The World of Banksy w Warszawie Banksy stracił prawa do dwóch swoich prac przez swoją anonimowość

"Będzie ona głosem kobiety, artystki, aktorki, która jest zniewolona oceniającym spojrzeniem przechodniów"

Mijający ją ludzie są zupełnie przypadkowi, zastanawiają się o co chodzi, robią zdjęcia i kręcą filmy. "Zamknięta w szklanej klatce Kamilla Baar przez dobę jest poddawana ciągłej obserwacji przypadkowej publiczności. Przez 24 godziny będzie ona głosem kobiety, artystki, aktorki, która jest zniewolona oceniającym spojrzeniem przechodniów" - podkreśla Malta Festival.

"Projekt artystek przesycony jest różnorodną symboliką, a odosobnienie i kontrola, której podda się aktorka, budzi mocne skojarzenia z czasami powszechnej izolacji" - zaznaczają organizatorzy.

- Jestem bardzo szczęśliwa, bo uda nam się pokazać nasz performance. (...) Będę przez 24 godziny zamknięta w klatce, ale to się nie uda bez was. Czekam, cieszę się bardzo - mówiła przed festiwalem Kamila Baar.

Instalację można oglądać do godziny 6:00 rano w niedzielę.

Bodyguard i żona zawodowca Coś się nam od życia należy. Wakacyjne lekkie premiery dla zmęczonej upałem głowy

Więcej o: