Liam Neeson jako James Bond? Dzwonili, ale aktor miał ważny powód, by im odmówić

Liam Neeson w jednym z ostatnich wywiadów przyznał, że były wstępne przymiarki do tego, by pojawił się na ekranie jako James Bond. Aktor był jednym z rozważanych kandydatów do roli 007, ale jego żona postawiła mu ultimatum.

W programie "The Late Late Show" Neeson zdradził, że twórcy filmów o Bondzie kontaktowali się z nim przed laty. Aktor powiedział, że stanowczo zareagowała na to Natasha Richardson, wtedy jego narzeczona, która później została jego żoną: 

Wydaje mi się, że było to kilka telefonów od Barbary Broccoli, która jest teraz główną producentką filmów o Bondzie. To było po tym, jak zrobiłem 'Listę Schindlera', czyli 26 lat temu. Ale nie zaproponowano mi roli - wiem, że rozważali różnych aktorów, a ja najwyraźniej byłem wśród nich. Moja droga zmarła żona powiedziała mi jednak - kręciliśmy razem film w Południowej Karolinie: Kochanie, jeśli zaoferowano ci rolę Jamesa Bonda i zamierzasz go zagrać, nie zostaniesz moim mężem.

Sharon Stone na Światowym Szczycie Laureatów Nagrody NoblaMedia grzmią o złośliwości, a Sharon Stone powiedziała o Meryl Streep prawdę

Richardson zmarła w 2009 roku po tym, jak ucierpiała w wypadku na nartach.

Liam Neeson nie zagrał Bonda, ale jest ikoną kina akcji

Liam Neeson był nominowany do Oscara za rolę w "Liście Schindlera" Stevena Spielberga. Co ciekawe, choć Jamesa Bonda nie zagrał, dzisiaj jest uważany za jednego z ważniejszych aktorów kina akcji. Od 2008 roku nakręcił trzy filmy z serii "Uprowadzona", w której wcielił się w byłego agenta służb specjalnych, który:

  • rusza do Paryża, by ratować 17-letnią córkę porwaną przez gang handlujący kobietami (w części pierwszej), 
  • zostaje uprowadzony wraz z żoną podczas wakacji w Stambule,
  • jest oskarżony o morderstwo i uciekając przed pościgiem, musi jednocześnie udowodnić, kto naprawdę popełnił przestępstwo.
Zobacz wideo Ulubieni bohaterowie filmów akcji z VHS [RANKING]

Jego najnowszy film to "The Ice Road", w którym jako kierowca tira doskonale znający lodowe szlaki staje na czele misji ratunkowej, która ma na celu ocalenie uwięzionych górników. Tu także można spodziewać się scen akcji. Zdjęcia z produkcji można obejrzeć w naszej galerii. Obok Neesona w obsadzie znaleźli się m.in. Holt McCallany, Laurence Fishburne i Marcus Thomas.

Bodyguard i żona zawodowcaCoś się nam od życia należy. Wakacyjne lekkie premiery dla zmęczonej upałem głowy

Więcej o: