Lily Collins zagra u Leny Dunham. Wcieli się w... Polly Pocket! "Nie mogę się doczekać!"

"Nie mogę się doczekać, by zanurzyć się w tym pastelowym świecie!" - pisze Lily Collins, która nie tylko wcieli się w główną rolę, ale zajmie się także produkcją. Aktorka przyznaje, że to spełnienie jej dziecięcych marzeń.
Zobacz wideo Amerykanka dostaje wymarzoną pracę w stolicy Francji. "Emily w Paryżu" [ZWIASTUN]

Gwiazda "Emily w Paryżu" Lily Collins i twórczyni kultowych "Dziewczyn" Lena Dunham połączą siły i przeniosą widzów w świat wspomnień z dzieciństwa. Film ma opowiadać o przyjaźni, jaka połączyła dziewczynkę z jej kieszonkową zabawką. 

Lily Collins jest podekscytowana nowym projektem

 

"Dla dziecka, które miało obsesję na punkcie Polly Pockets, ogłoszenie tego projektu jest spełnieniem marzeń! Współpracuję z najbardziej inspirującym, potężnym zespołem - Robbiem Brennerem, Leną Dunham, firmą Mattel i wytwórnią MGM - by ponownie przedstawić Polly światu w zabawny, nowoczesny sposób... przenosząc te małe zabawki na duży ekran. Jestem szczerze podekscytowana możliwością pojawienia się zarówno jako producent, jak i sama Polly! Nie mogę się doczekać, by zanurzyć się w tym pastelowym świecie..." - napisała Collins na Instagramie. 

Materiały promocyjne Netflix Netflix - lista nowości na lipiec 2021. Co warto obejrzeć? [Lista premier]

Lena Dunham: Kobiety potrzebują filmów, które przemawiają do nich bez protekcjonalności

Także Dunham, która wyreżyseruje obraz, zdaje się być mocno poruszona nowym projektem. "Polly Pocket była dla mnie odpowiedzialna za niezliczone godziny dziecięcego eskapizmu - Polly dała mi mały świat magii i autonomii do opowiadania" - cytuje Dunham "Variety". "Jestem podekscytowana, że ??mogę wyrazić zarówno moją miłość do tej wiekopomnej zabawki, jak i głęboko zakorzenione przekonanie, że młode kobiety potrzebują inteligentnych, zabawnych filmów, które przemawiają do nich bez protekcjonalności" - podkreśla reżyserka. 

Program TV: 'Diabeł ubiera się u Prady' "Diabeł ubiera się u Prady". Czy powstanie kontynuacja?

Kultowe laleczki Polly Pocket w nowym projekcie Dunham i Collins

Polly Pocket to linia lalek. Pierwsze zabawki pojawiły się w sklepach w 1989 roku na licencji brytyjskiej firmy Bluebird Toys. Na początku lat 90. przedsiębiorstwo zawarło umowę dystrybucyjną z amerykańską firmą Mattel, która mocno przeprojektowała zabawki. Oryginalne zestawy Polly Pocket były niedużymi pudełeczkami, które otwierały się, tworząc malutki domek dla lalek z figurkami o wysokości około 2,5 centymetra. Mattel zmodyfikował natomiast koncept - lalki stały się większe i bardziej realistyczne.

Więcej o: