"Szybcy i wściekli 9" z najlepszym weekendem otwarcia od początku pandemii

Nowa odsłona kultowej franczyzy "Szybcy i wściekli" święci triumfy. Nie tylko osiągnęła najlepszy boxoffice'owy wynik od 2019 roku, ale także pobiła swoje własne dotychczasowe sukcesy.
Zobacz wideo "Szybcy i wściekli" powracają! Zwiastun "F9" z Super Bowl

Dziewiąta odsłona losów rodziny Toretto podbiła box office'y. Tylko w Stanach Zjednoczonych nowi "Szybcy i wściekli" zarobili w ubiegły weekend 70 milionów dolarów (około 266 milionów złotych). To najlepszy wynik od początku pandemii. Wcześniej najlepszy pandemiczny wynik boxoffice'owy należał do drugiej części "Cichego miejsca" Johna Krasinskiego, który podczas pierwszych dni wyświetlania zarobił około 56 milionów dolarów.

"Szybcy i wściekli 9" z pandemicznym rekordem

Jak podaje CNN, "Szybcy i wściekli 9" zarobił jak dotąd 405 milionów dolarów (ponad półtora miliarda złotych) na całym świecie - jest to najlepszy wynik od czasu "Gwiezdnych wojen: Skywalker Odrodzenie" z 2019 roku, ale także największy sukces serii. Premiera filmu w Stanach Zjednoczonych odbyła się 25 czerwca. 

Początkowo premiera filmu miała odbyć się w maju 2020 roku, jednak ze względu na wybuch pandemii koronawirusa została przełożona. Donna Langley, prezeska Universal Filmed Entertainment Group, powiedziała stacji, że gdy podjęto decyzję o wstrzymaniu premiery, pojawiły się głosy oburzenia, ponieważ tego typu rozwiązania nie były wówczas jeszcze popularne. 

- [Kina] były na nas bardzo złe, ponieważ uważały, że przesadzamy. Nawet ludzie w firmie myśleli, że postępując tak, jesteśmy trochę szaleni - powiedziała. - Jednak czuliśmy, że lepiej jest założyć najgorsze i mieć nadzieję na najlepsze - dodała

O czym jest najnowsza część "Szybkich i wściekłych"?

"Szybcy i wściekli 9" opowiadają historię Dominica Toretto (Vin Diesel), który prowadzi spokojne życie ze swoją żoną Letty (Michelle Rodruguez) oraz synem Brianem. Rodzinna sielanka zostanie jednak przerwana, gdy na horyzoncie pojawi się Jacob (John Cena) - brat Dominica, z którym ten jest skłócony od wielu lat. 

Więcej o: