Camila Cabello jako Kopciuszek, Billy Porter jako Wróżka Chrzestna. "Nie chodzi o płeć, ale o magię"

To będzie rozśpiewana, pełna magii wersja Kopciuszka. Camila Cabello to w końcu jedna z najpopularniejszych dziś młodych wokalistek, laureatka m.in. Billboard Music Awards, a Billy Porter to zarówno zdobywca nagrody Tony, jak i ikona mody.

Cabello gra tytułową rolę w filmie Amazon Prime Video - jej bohaterka to Ella, dziewczyna, która pójdzie na bal dzięki pomocy Fab G (z angielskiego fab "wspaniały/wspaniała", jednocześnie to nawiązanie do Fairy Godmother - Wróżki Chrzestnej). W musicalu usłyszymy covery znanych przebojów pop, a także piosenki specjalnie napisane do produkcji. Oprócz Cabello i Portera wyśpiewa je m.in. Idina Menzel, która ma od lat status gwiazdy Broadwayu, a światową sławę przyniósł jej utwór z "Krainy lodu" - to ona wykonuje oryginalną wersję "Mam tę moc". Tu Menzel zagra macochę.

Nowy Kopciuszek nie będzie uległy - zobacz zwiastun

W Księcia wcieli się natomiast Nicholas Galitzine, a jego rodziców zagrają Pierce Brosnan i Minnie Driver. Jakby obsada już nie robiła wrażenia, znaleźli się w niej także James Corden, John Mulaney i Romesh Ranganathan.

Ten film ma pokazać Kopciuszka nie jako uległą dziewczynę, ale ambitną młodą dziewczynę, która ma marzenia wykraczające poza zwyczajne życie w małym miasteczku. W ich spełnieniu pomoże jej Wróżka Chrzestna.

Zobacz wideo Kopciuszek - zwiastun

Gdy kilka miesięcy temu Porter opowiadał o swojej roli, mówił:

Tu nie chodzi o seks, o seksualność ani o płeć. Tu chodzi o magię, o to, by być czyjąś Wróżką Chrzestną, ojcem, osobą, jakkolwiek chcesz to nazwać.

Cabello, pokazując fanom zwiastun filmu, napisała, że to było jedno z najbardziej magicznych doświadczeń w jej życiu.

Za scenariusz oraz reżyserię odpowiada Kay Cannon ("Pitch Perfect"). Premiera nowej wersji "Kopciuszka" jest zaplanowana na 3 września w Amazon Prime Video.

Więcej o: