"Film będzie trzymać widzów na krawędzi fotela aż do samego końca". Trzy premierowe horrory w Maratonie Grozy kin Helios

2 lipca o godzinie 23:00 sieć kin Helios zaprosi miłośników mocnych filmowych wrażeń na pełne grozy seanse. W ciągu jednej nocy zaprezentowane zostaną cztery horrory, w tym aż trzy premierowe produkcje.

Jako pierwsza wyświetlona zostanie premiera tego wieczoru - trzymający w napięciu "Aż do śmierci". Po krótkiej przerwie zaprezentowana zostanie bardzo klimatyczna opowieść o tym, co czai się w głębi lasu - "Gaia". Następnie widzowie zobaczą psychologiczną rozgrywkę w filmie "The Night". Dla najbardziej wytrwałych, już nad ranem, zaplanowano mocne zakończenie z horrorem "Alive".

KopciuszekCamila Cabello jako Kopciuszek, Billy Porter jako Wróżka Chrzestna. "Nie chodzi o płeć, ale o magię"

Na Maratonie Grozy będzie straszyć Megan Fox

"Aż do śmierci" jest oparty na scenariuszu z prestiżowej "Krwawej listy", skupiającej najbardziej atrakcyjne projekty filmów grozy. O czym opowiada? Zimowy wypad we dwoje za miasto zamienia się w dramatyczną walkę o przeżycie. Po romantycznym wieczorze ze swoim mężem w domku nad jeziorem, Emma budzi się obok jego martwego ciała, a zamiast węzła małżeńskiego łączą ich teraz kajdanki. Na żałobę nie ma jednak czasu, bo to dopiero początek jej kłopotów.

Zobacz wideo "Aż do śmierci" [ZWIASTUN]

W roli głównej wystąpiła Megan Fox. - Odważna i pełna seksapilu rola, która sprawi, że film będzie trzymać widzów na krawędzi fotela aż do samego końca - pisał o niej magazyn "Deadline". O swej bohaterce, kobiecie poddanej ekstremalnej próbie, aktorka opowiadała tak:

Emma jest bardzo odporna, mądra i myślę, że ma dobre serce. To prawda, czasem nie podejmuje najlepszych decyzji, ale sądzę, że w pewnym momencie daje z siebie wszystko.

Fox przez większą część zdjęć musiała ściśle współpracować z kaskaderem, grającym jej martwego męża. Reżyser filmu S.K. Dale zauważał, że Fox wydobywała z tych scen grozę, a czasem komiczne momenty. - Najprostsze  czynności wymagały od niej wiele wysiłku, bo przecież musiała ciągnąć za sobą bezwładne ciało. Moja miłość do kaskaderów i kobiet wzrosła po tym doświadczeniu - zapewniał żartobliwie. Twórcy zgodnie podkreślali, że film wyrasta ponad gatunkowe schematy, zachowując równowagę między horrorem a suspensem.

Vito Bambino czyli Mateusz Dopieralski na koncercie grupy BitaminaMęskie Granie 2021 - skład z Vito Bambino. Kim jest debiutant w MGO?

W Heliosach straszy. Z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, oczywiście

"Gaia" to z kolei horror wyprodukowany w RPA, w którym strażnik parku odkrywa w lesie dwóch mężczyzn prowadzących postapokaliptyczny styl życia. Pewnej nocy dowiaduje się, że w dziczy istnieje ogromne zagrożenie. W irańsko-amerykańskim "The Night" Kourosha Ahariego irańska para mieszkająca w Stanach Zjednoczonych zostaje uwięziona w hotelu, w noc, która nigdy się nie kończy.

Twórcy "Alive" zabierają natomiast widzów do sanatorium, ale nie będzie to miało wiele wspólnego z rekreacją i podreperowaniem zdrowia. Główni bohaterowie - ciężko ranni mężczyzna i kobieta - budzą się w opuszczonym sanatorium, nie pamiętając kim są i co się stało. Sadystyczny dozorca wymierza im kary za każdym razem, gdy odmawiają współpracy lub próbują uciec. Kiedy w końcu udaje im się uciec, odkrywają kim są - ujawniając jeszcze większy horror...

Seanse odbywają się zgodnie z obowiązującymi na dany dzień wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa w związku z epidemią koronawirusa. Stosując się do wytycznych, w salach dostępne będzie 75 proc. miejsc, a akcja Nocnych Maratonów Filmowych "Dolewka Pepsi gratis" zostaje zawieszona do odwołania. Bilety na Nocne Maratony Filmowe można kupić w kasach należących do Agory kin Helios lub na stronie: www.helios.pl/nmf_grozy.

Więcej o: