Iza Kuna o "Teściach": na polskim weselu zawsze komuś uderza do głowy szajba

Odwołany ślub, nierozliczone wesele, emocje i alkohol to mieszanka wybuchowa. A w tym wszystkim Maja Ostaszewska, Marcin Dorociński, Izabela Kuna i Adam Woronowicz, czyli komedia "Teściowie". Prezentujemy pierwsze kadry i plakat "Teściów".

Dwie rodziny różni wszystko - pochodzenie, status, zawartość portfela, gust. Rodzice pana młodego (Maja Ostaszewska, Marcin Dorociński) i panny młodej (Izabela Kuna, Adam Woronowicz) początkowo są w szoku. Co takiego się stało? Kto zawinił? Co z weselem? Czy witać gości? Grać muzykę? Polewać wódkę? Kto pokroi tort? Od słowa do słowa uprzejme uśmiechy zamieniają się w publiczne pranie brudów. Aż wreszcie wybucha prawdziwa bomba… A tymczasem wesele rozkręca się w szaloną imprezę. I nikomu nie przeszkadza brak młodej pary.

Zobacz wideo "Teściowie" - Ostaszewska, Dorociński, Kuna i Woronowicz w komedii roku! Zobacz zwiastun

Autorką sesji plakatowej do filmu jest Gosia Turczyńska. Plakat zaprojektował Mariusz Mrotek według konceptu Kuby Michalczuka. 

"Polskie wesele - czy to w wielkim mieście, czy na wsi - to tradycja, z którą jeszcze nikt nie wygrał"

- W "Teściach" zainteresował mnie genialny scenariusz Marka Modzelewskiego, wspaniała obsada, reżyser Kuba Michalczuk, operator Michał Englert i ekipa, wymarzona - mówi Izabela Kuna. - Polskie wesele - czy to w wielkim mieście, czy na wsi - to tradycja, z którą jeszcze nikt nie wygrał. Zawsze na koniec lecą te same piosenki, ktoś komuś daje w twarz, ktoś kogoś przestaje kochać albo tańczy pierwszy raz w życiu. Zawsze komuś uderza do głowy szajba - dodaje.

Adam Woronowicz podkreśla: Na pewno jest to film o nas. Myślę, że pokazuje moment, gdy pewne rzeczy się w nas otwierają i mówimy wprost. I zdarza się to pod każdą szerokością geograficzną.

Producentem "Teściów" jest Akson Studio, koproducentem i dystrybutorem Next Film. Reżyserem filmu jest Kuba Michalczuk, "Teściowie" będą jego debiutem fabularnym. Za scenariusz odpowiada Marek Modzelewski. Autorem zdjęć jest Michał Englert, producentem - Michał Kwieciński, a producentem wykonawczym Małgorzata Fogel-Gabryś. Preiera jest zaplanowana na 10 kwietnia.

Więcej o: