Robert Downey Sr. nie żyje. Scenarzysta i reżyser miał 85 lat

W środę 7 lipca odszedł filmowiec Robert Downey Sr , ojciec aktora Roberta Downey Jr. Z informacji przekazanych przez żonę reżysera wynika, że 85-latek zmarł we śnie, w otoczeniu rodziny.

O śmierci scenarzysty, reżysera i aktora poinformowała, jego żona - Rosemary Rogers. Robert Downey Sr. zmarł we śnie, w otoczeniu bliskich. 85-latek od kilku lat zmagał się z chorobą Parkinsona.

Nie żyje Robert Downey Sr. Aktor zmarł w wieku 85 lat

W środę zmarł Robert Downey Sr. Karierę zaczął w latach 60., najpierw jako reżyser i scenarzysta mniejszych projektów. Dopiero w latach 70. przeniósł się do produkcji i gry w wysokobudżetowych filmach. Jako sktor wystąpił m.in. w takich filmach jak: "Żyć i umrzeć w Los Angeles", "Boogie Nights", "Magnolii" czy "Family Man". Swoją karierę w branży filmowej rozpoczął w latach 60. ubiegłego wieku. Był ojcem aktora Roberta Downeya Jr, znanego z roli Iron Mana. 

Maya Hawke - premiera 'Stranger Things'Tarantino zdradził, że gdyby robił trzeciego "Kill Billa", obsadziłby Mayę Hawke

Robert Downey Sr. był trzykrotnie żonaty. Z pierwszą żoną - tancerką i piosenkarką Elsie Downey Ford doczekał się dwójki dzieci: córki Allyson Lee i syna Roberta. Drugą żoną aktora była Laurą Ernst, która zmarła w 1994 roku. Po raz ostatni ożenił się w1998 roku z Rosemary Rogers.

 

Robert Downey Jr poinformował fanów o śmierci ojca 

O śmierci ojca poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych także Robert Downey Jr. "RIP Bob D. Sr. 1936-2021... Zeszłej nocy tata odszedł spokojnie we śnie, po latach znoszenia spustoszeń, jakie spowodowała u niego choroba Parkinsona... Był prawdziwym filmowcem, bardzo niezależnym i przez cały czas pozostawał niezwykle optymistyczny. Według obliczeń mojej macochy, byli szczęśliwym małżeństwem przez nieco ponad 2000 lat. Rosemary Rogers-Downey - jesteś święta, a nasze myśli i modlitwy są z Tobą" - napisał aktor na Instagramie.

 
Więcej o: