Faye Dunaway zagra z Kevinem Spaceyem. Reżyser cieszy się, że film budzi kontrowersje

Laureatka Oscara Faye Dunaway zastąpiła Vanessę Redgrave w "L'uomo che disegn? Dio" w reżyserii Franco Nero. Film budzi kontrowersje, bo ma być powrotem Kevina Spaceya do kina po tym, jak został oskarżony m.in. o napaść seksualną.

Vanessa Redgrave jest żoną reżysera filmu, ale choć początkowo informowano, że to ona zagra w "L'uomo che disegnò Dio", w maju okazało się, że jednak nie. Teraz producenci znaleźli zastępstwo w osobie aktorki znanej choćby z "Bonnie i Clyde'a" i "Chinatown", która w 1977 roku odebrała Oscara za "Sieć".

Kevin Spacey zagrał w filmie, reżyser mówi: Kontrowersje wyszły nam na dobre

Kevin Spacey zniknął z ekranów kin w 2017 roku po tym, jak aktor Anthony Rapp oskarżył dwukrotnego zdobywcę Oscara o molestowanie seksualne. Później pojawiły się także informacje o innych ofiarach aktora. Został wtedy wręcz "wygumkowany" z filmu "Wszystkie pieniądze świata" Ridleya Scotta. Wszystkie sceny z jego udziałem nakręcone zostały raz jeszcze, z Christopherem Plummerem, który za tę rolę był nominowany do Oscara.

Zobacz wideo "Wszystkie pieniądze świata" - zwiastun

W pozwie, który trafił do sądu we wrześniu 2020 roku, Rapp oraz mężczyzna posługujący się pseudonimem C.D zarzucili Kevinowi Spaceyowi, że molestował ich seksualnie, gdy mieli po 14 lat. Do jednego zdarzenia miało dojść w 1983 roku, do drugiego trzy lata później. Obaj oskarżyciele w pozwie zaznaczali, że z powodu działań zdobywcy Oscara odnieśli szkody psychiczne. W czerwcu tego roku sędzia przewodniczący w sprawie o napaść na tle seksualnym przeciwko Kevinowi Spaceyowi oficjalnie oddalił roszczenia jednego z oskarżycieli, ponieważ nie chciał ujawnić tożsamości. Sprawa Rappa jednak jest w toku.

Obraz będzie kręcony we Włoszech. Spacey zagra detektywa zajmującego się sprawą niewidomego mężczyzny niesłusznie oskarżonego o pedofilię (w tej roli wystąpi Nero). Faye Dunaway ma zagrać nauczycielkę Braille'a, która przyjaźni się z oskarżonym.

- Bardzo się cieszę, że Kevin zgodził się wziąć udział w moim filmie - mówił Franco Nero w wywiadzie dla "ABC News", gdy po raz pierwszy pojawiły się informacje o obsadzeniu Spaceya w produkcji. Dodał, że uważa go za świetnego aktora i nie może się doczekać rozpoczęcia pracy nad filmem. Teraz dodaje:

Kontrowersje wokół filmu tylko wzmogły zainteresowanie nim. Z mojego punktu widzenia, wyszło to nam na dobre.

Zdjęcia już się zakończyły. Producenci obecnie przebywają w Cannes, gdzie próbują zainteresować "L'uomo che disegnò Dio" dystrybutorów z różnych krajów. Premierę filmu planują na wrzesień.

Więcej o: