Czarna wdowa w kinach. Marvel Studio ruszył z tournee premier w 2021 r. Co jeszcze zobaczymy?

Na ten rok Marvel Studio zapowiada kilka głośnych premier. Wśród nich jest Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni, Eternals i Spider-Man: No Way Home. Przypominamy, kiedy fani będą mogli zobaczyć te produkcje.

Wytwórnia Marvel Studios ma dobrą wiadomość dla swoich fanów. W ciągu najbliższych miesięcy nie zabraknie premier, na które czekają wszyscy stęsknieni za Marvel Cinematic Universe. Pierwsza z nich już w piątek 9 lipca. Kiedy kolejne?

Zobacz wideo Czarna wdowa czy Lady Loki? Tajemnicza postać w nowym zwiastunie serialu Marvela

Czarna Wdowa - premiera

W piątek 9 lipca ma miejsce premiera filmu Czarna Wdowa. Film opowiada historię Natashy Romanoff, czyli tytułowej Czarnej Wdowy, która po wydarzeniach z filmu "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów" musi walczyć z tak zwanym Taskmasterem. W nowy thrillerze szpiegowskim Czarna Wdowa musi skonfrontować się ze swoją przeszłością.

 

Światowa premiera filmu miała miejsce 29 czerwca 2021, Polscy widzowie dopiero będą mieli okazję zapoznać się z tą produkcją po tym, jak trzykrotnie przekładano termin premiery. Planowano ją pierwotnie na 1 maja 2020 roku, ale z powodu COVID-19 zdecydowano o przełożeniu jej na 6 listopada, następnie na 7 maja 2021 roku, aż w końcu stanęło na 9 lipca. 

Marvel. Kalendarium premier

Oto premiery filmów, których mogą spodziewać się fani Marvela:

  • Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni - 3 września 2021
  • Eternals - 5 listopada 2021
  • Spider-Man: No Way Home - 17 grudnia 2021
  • Dr. Strange in the Multiverse of Madness - 22 marca 2022
  • Thor: Love and Thunder - 6 maja 2022
  • Black Panther: Wakanda Forever - 8 lipca 2022
  • The Marvels - 11 listopada 2022
  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania - 17 lutego 2023
  • Guardians of the Galaxy: Vol. 3 - 5 maja 2023

Oprócz tego studio Marvel pracuje nad rebootem Blade’a i następnymi częściami Strażników Galaktyki.

Franczyza Marvel Cinematic Universe, obejmująca głównie filmy o superbohaterach produkcji Marvel Studios oparte na komiksach Marvel Comics, wystartowała w 2008 roku. Do kin trafiła wtedy pierwsza odsłona "Iron Mana". Od tamtej pory powstało kolejnych dziewiętnaście produkcji. Natomiast samo Marvel Studios to amerykańska wytwórnia filmowa, wcześniej funkcjonująca pod nazwą Marvel Films z siedzibą w Kalifornii. Od 2015 roku jest spółką zależną The Walt Disney Studios. Prezesem jest producent filmowy, Kevin Feige.

Więcej o: