Będzie ekranizacja "Alchemika" Paulo Coelho. Wśród producentów jest Will Smith

Po latach planowania i niedokończonych projektów wygląda na to, że "Alchemik" Paulo Coelho w końcu doczeka się ekranizacji. Deadline podaje, że we wrześniu w Maroku ruszą zdjęcia do filmu na podstawie słynnej książki. Główną rolę zagra Sebastian de Souza ("Wielka", "Normalni ludzie").

Netter Films, PalmStar Media oraz Westbrook Studios (którego współwłaścicielami są Will i Jada Smith) jeszcze tego lata zainaugurują prace na planie "Alchemika" według bestsellerowej książki Paulo Coelho. W 2016 roku firma PalmStar wykupiła od braci Weinstein za 6.5 mln dol. prawa do ekranizacji tytułu. Deadline informuje, że pierwszy klaps padnie we wrześniu.

Zobacz wideo Will Smith próbuje podnieść sztangę

"Alchemik". We wrześniu ruszają zdjęcia do ekranizacji bestsellera Paulo Coelho

W rolę pasterza Santiago, który wyrusza do Egiptu w poszukiwaniu skarbu, wcieli się Sebastian de Souza. Na ekranie będą mu towarzyszyć: Tom Hollander, Shohreh Aghdashloo, Jordi Molla, Youssef Kerkour i Ashraf Barhom. Jak podkreśla Deadline, skład obsady i ekipy filmu odzwierciedla autentyczność akcji rozgrywającej się w Hiszpanii i Afryce Północnej, jak również różnorodność godną globalnej produkcji.

Jeśli chodzi o dotychczasowe próby ekranizacji, "Alchemik" nie miał szczęścia. Pierwsze plany powstały sześć lat po premierze książki Coelho, w 1994 roku, kiedy prawa do ekranizacji trafiły do Warner Bros. - po tym wokół projektu zrobiło się cicho na kilka następnych lat. Dopiero w 2003 roku gruchnęła wieść, że "Alchemika" wyreżyseruje Laurence Fishburne, ale nic z tego nie wyszło. Niewiele później, bo w roku 2007, Fishburne wraz ze studiem A-Mark Entertainment podjął kolejną próbę nakręcenia "Alchemika" - również i tym razem produkcji nie udało się doprowadzić do skutku. 

Kiedy w 2016 roku PalmStar Media zapłaciła braciom Weinstein 6.5 mln dol. za możliwość realizacji filmu, Fishburne ciągle był na kreatywnym pokładzie. Santiago miał wtedy zagrać Idris Elba. Teraz jednak nazwiska Fishburne'a zabrakło w gronie producentów, choć jeszcze w 2018 roku w rozmowie z Hollywood Reporterem aktor zapewniał, że prace nad "Alchemikiem" są w toku. Fishburne'a zastąpił za to Will Smith, który będzie sprawował pieczę nad produkcją z ramienia Westbrook Studios. Reżyserem filmu jest szef PalmStar, Kevin Frakes ("John Wick", "Ukryte piękno"). Za zdjęcia będzie odpowiadać Claudio Miranda.

<<Reklama>> Ebooki Paulo Coelho dostępne są w Publio.pl >>

Więcej o: