"Czarna Pantera 2". Producenci oddadzą hołd zmarłemu Chadwickowi Bosemanowi

Do scenariusza "Czarnej Pantery 2" wprowadzono wiele zmian, a sam scenariusz wciąż ewoluuje. Wszystko po to, by uhonorować zmarłego Chadwicka Bosemana, który w pierwszej części filmu wcielił się w króla Wakandy. O zmianach opowiedziała Angela Bassett - królowa Ramonda, która wyznała, że kolejne wersje scenariusza są już w drodze.

Chadwick Boseman odszedł 28 sierpnia 2020 roku. Przyczyną śmierci był nowotwór okrężnicy. Aktor wcześniej nie mówił publicznie o swojej chorobie, dlatego śmierć 44-latka była szokiem dla jego fanów. 

Zobacz wideo "Czarna Pantera" - zwiastun filmu ze zmarłym Chadwickiem Bosemanem

"Czarna Pantera: Wakanda Forever" uhonoruje zmarłego Chadwicka Bosemana. Angela Basset opowiada o zmianach w scenariuszu

Angela Bassett, która w "Czarnej Panterze" wciela się w rolę królowej Ramondy, mówi, że ciągle ewoluujący scenariusz do drugiej części "Czarnej Pantery" konsekwentnie stara się uhonorować Chadwicka Bosemana.

Nie mam zielonego pojęcia, jak będzie wyglądać film. Do tej pory było około pięć wersji scenariusza i słyszałam, że kolejna jest w drodze. Oczywiście, gdy nasz drogi król odchodzi z chwałą, wiele rzeczy musi ulec zmianie. Na szczęście mamy reżysera Ryana Cooglera i scenarzystę Joe Roberta Cole'a, którzy są mistrzami w opowiadaniu historii i znają ten świat, więc miejmy nadzieję, że stworzą coś satysfakcjonującego dla fanów, co także uhonoruje naszego Chada

- powiedziała Angela Bassett.

Producenci zaskoczeni śmiercią Chadwicka Bosemana. Musieli stworzyć nowy scenariusz

Jak podaje heroichollywood.com, produkcja drugiej części "Czarnej Pantery" rozpoczęła się w Atlancie, ale scenariusz miał już tak wiele wersji, że nie wiadomo, czy początkowy materiał zostanie wykorzystany. Prezes Marvel Studios Kevin Feige i reżyser Ryan Coogler musieli szybko stworzyć scenariusz, w którym nieobecny będzie główny bohater pierwszej części filmu.

"Czarna Pantera" miała swoją premierę 29 stycznia 2018 roku. Premiera drugiej część filmu zaplanowana została na 2022 rok.

Więcej o: