"Czarna Wdowa" wielkim hitem w kinach i na Disney+. 215 mln dolarów w weekend otwarcia

"Czarna Wdowa" ze Scarlett Johansson w roli tytułowej zarobiła w weekend otwarcia 80 milionów dolarów w kinach w USA, deklasując konkurencję. Równolegle, premiera nowego filmu Marvela, odbyła się też na platformie Disney+, co przyniosło produkcji kolejne 60 milionów dolarów.

"Czarna Wdowa" w reżyserii Cate Shortland miała swoją premierę w piątek 9 lipca (zarówno w USA, jak i w Polsce), jednocześnie w kinach i na platformie streamingowwej Disney+. Wcześniej na podobny krok Disney zdecydował się w przypadku filmów "Mulan", "Cruelli" oraz animacji "Raya i ostatni smok".

Zobacz wideo Daria Zawiałow zaczynała w telewizyjnych show, dziś świetnie rozwinęła karierę i gra w aż dwóch MGO [Popkultura Extra]

"Czarna Wdowa". Film zgarnął 215 mln dolarów na całym świecie. Padł "rekord w dobie pandemii"

Najnowsza produkcja Marvela ze Scarlett Johansson w roli głównej zarobiła w weekend otwarcia 80 milionów dolarów w amerykańskich kinach. "To świetny wynik, biorąc pod uwagę oczekiwania branży oraz rekord w dobie pandemii" - pisze CNN.

Film opowiadający o Natashy Romanoff został udostępniony również w serwisie streamingowym Disney+ w ramach dodatkowej usługi Premier Access. Subskrybenci tej platformy mogli zobaczyć "Czarną Wdowę" za około 30 dolarów. W ten sposób najnowsza produkcja z uniwersum Marvela zarobiła 60 mln dolarów na całym świecie, a biorąc pod uwagę także pokazy kinowe - w sumie 215 mln dolarów.

"Świetny wynik 'Czarnej Wdowy' w ten weekend potwierdza naszą elastyczną strategię dystrybucji, polegającą na udostępnianiu filmów franczyzowych w kinach, aby zapewnić prawdziwie kinowe wrażenia i - ponieważ obawy przed COVID-19 trwają na całym świecie - by zapewnić wybór konsumentom, którzy wolą oglądać w domu w Disney+" - powiedział Kareem Daniel, prezes dystrybucji mediów i rozrywki Disneya, cytowany przez CNN.

 

Uniwersum Marvela. Harmonogram najbliższych premier

Jakie kolejne filmy ze świata Marvela będą miały swoją premierę jeszcze w 2021 roku, a na jakie fani będą musieli poczekać nieco dłużej? Przedstawiamy ich tytuły wraz z datami:

  • Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni - 3 września 2021
  • Eternals - 5 listopada 2021
  • Spider-Man: No Way Home - 17 grudnia 2021
  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness - 25 marca 2022
  • Thor: Love and Thunder - 6 maja 2022
  • Black Panther: Wakanda Forever - 8 lipca 2022
  • The Marvels - 11 listopada 2022
  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania - 17 lutego 2023
  • Guardians of the Galaxy, część 3 - 5 maja 2023
Więcej o: