Patryk Vega ze wsparciem od państwa. PISF przyznał mu sześć milionów złotych

Blisko sześć mln zł otrzyma Patryk Vega od Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej na swoje dwa nadchodzące tytuły. Wyreżyserowane przez niego "Miłość, seks i pandemia" oraz "Znajdę cię", to obok "Magnezji" Macieja Bochniaka i "Śniegu już nigdy nie będzie" Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta filmy, którym PISF przyznał najwyższe kwoty dotacji w kategorii "dystrybucja filmowa".

W podpunkcie 'Priorytet XIII: Dystrybucja filmowa' wyszczególniono w sumie 39 produkcji, w tym m.in. "Śniegu już nigdy nie będzie" w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta (łączna kwota dotacji to 2 936 675,41 zł), "Sweat" Magnusa van Horna (1 544 413,60 zł), "Zabij to i wyjedź z tego miasta" Mariusza Wilczyńskiego (1 029 185,89 zł), czy "Magnezję" Macieja Bochniaka (2 999 172,00 zł).

Zobacz wideo Patryk Vega zapowiada swój nowy film "Pętla" [Popkultura Extra]

Patryk Vega z dotacjami na dwie produkcje. Łącznie to prawie sześć milionów złotych

Prócz tych obrazów, w zestawieniu wspieranych przez PISF filmów, znalazły się też "Miłość, seks i pandemia" oraz "Znajdę cię" wyreżyserowane przez Patryka Vegę. Produkcje te otrzymały kolejno po 2 999 412,80 i 2 999 896,60 zł.

Celem dofinansowania jest wsparcie dystrybucji kinowej, filmów które emitowane są na terenie kraju. Powodem dotacji jest m.in. pandemia koronawirusa. Decyzję o przyznaniu dofinansowania podjęła komisja ekspercka w składzie: Kamil Przełęcki, Marlena Gabryszewska, Monika Piętas-Kurek. Pełna lista dotacji w kategorii dystrybucja filmowa dostępna jest na tej stronie

"Miłość, seks i pandemia" oraz "Small World". O czym będą nowe filmy Vegi? Kiedy ich premiery?

Szczegóły filmu "Znajdę cię" nie są jeszcze znane, ale o "Miłości, seksie i pandemii" wiadomo całkiem sporo, bowiem produkcja ta miała ukazać się w lutym 2021 r. Ze względu na pandemię koronawirusa, data premiery została jednak przełożona. Póki co, nie powiadomiono, kiedy ostatecznie film pojawi się w kinach.

Ze zwiastunem filmu "Miłość, seks i pandemia" można zapoznać się poniżej. Trailer przeznaczony jest dla widzów dorosłych.

 

- W dużej mierze to film o epidemii samotności. Punkt wyjścia jest taki, że ludzie, mając coraz większy dostęp do wyzutego z uczuć seksu, mają jednocześnie coraz większą trudność z budowaniem relacji bliskości i miłości z drugim człowiekiem. Ta pandemia, która spotyka bohaterów, jest czymś, co zaczyna przewartościowywać ich postawy - opowiadał Vega w ubiegłym roku w podcaście Filmwebu "Mój ulubiony film". W produkcji zobaczymy m.in. Zofię Zborowską-Wronę, Małgorzatę Rozenek-Majdan i Annę Muchę.

Drugim z filmów Patryka Vegi jest "Small World", dotyczący handlu dziećmi. To opowieść o czteroletniej dziewczynce, która zostaje uprowadzona z polskiej wsi. Udaje się ją odnaleźć 14 lat później. Historia zostanie przedstawiona z trzech perspektyw: ofiary porwania, jej rodziców oraz porywacza. W obsadzie znaleźli się m.in. Julia Wieniawa-Narkiewicz, Piotr Adamczyk, Marieta Żukowska i Enrique Arce.

 

Poniżej prezentujemy zwiastun tego filmu. Kinowa premiera "Small World" odbędzie się 10 września br.

Zobacz wideo "Small World" - zapowiedź nowego filmu Patryka Vegi. Adamczyk ściga handlarzy dziećmi
Więcej o: