Margot Robbie zagra najsłynniejszą lalkę świata! Kiedy "Barbie" trafi na ekrany kin?

Najsłynniejsza na świecie lalka otrzymała swój pierwszy aktorski film. Główną rolę w "Barbie" zagra Margot Robbie, a reżyserią zajmie się Greta Gerwig. Zdjęcia do filmu ruszają w przyszłym roku.

Margot Robbie zagra najsłynniejszą lalkę świata! Potwierdziły się doniesienia, o których głośno było od kilku lat: Margot Robbie, doskonale znana widzom z ról szalonej Harley Quinn czy aktorki Sharon Tate w "Pewnego razu... w Hollywood" Quentina Tarantino, wcieli się w rolę ikonicznej lalki Barbie. Za kamerą stanie Greta Gerwig - reżyserka obrazów takich jak "Lady Bird" i "Małe kobietki", która wspólnie z Noah Baumbachem zajmie się scenariuszem.

Zobacz wideo Co łączy Kylie Minogue, Nicole Kidman i Margot Robbie?

Margot Robbie w rozmowie z portalem Variety, wyraziła nadzieję, ze "Barbie" wniesie do świata trochę pozytywności i zainspiruje młodych widzów do sięgania po swoje marzenia. W wywiadzie, który ukazał się w sierpniowym wydaniu brytyjskiego "Vogue'a", aktorka przyznała, że pod adresem filmu kierowana jest często krytyka, mająca swoje źródło w jego tematyce.

Ludzie, słysząc tytuł 'Barbie', sądzą, że wiedzą już dokładnie, czego się spodziewać po filmie, po czym, gdy dowiadują się, że napisze go i wyreżyseruje Greta Gerwig, mówią 'och, może jednak nie wiem...'

- mówiła Margot Robbie, która znalazła się również w gronie producentów filmu.

 

Greta Gerwig. Z czego znana jest reżyserka filmu "Barbie"?

Wyreżyserowane przez Gretę Gerwig "Małe kobietki" zdobyły w 2020 roku Oscara za najlepsze kostiumy. Liczne nominacje do Oscarów 2018 otrzymał także jej reżyserski debiut - "Lady Bird" z Saoirse Ronan w roli głównej. Gerwig doceniono nominacjami za najlepsze scenariusze obu filmów (kolejno adaptowanego i oryginalnego), a w przypadku pierwszego z nich, również za reżyserię.

Widzowie znają reżyserkę także z roli głównej w nominowanym do Złotych Globów filmie "Frances Ha" z 2012 roku, który stworzyła wspólnie ze swoim partnerem, Noah Baumbachem. Para pracuje obecnie nad dramatem "White Noise", opartym na powieści Dona DeLillo, o tym samym tytule. Gwiazdami filmu będą Gerwig i Adam Driver.

"Barbie". Kiedy premiera?

Zarys fabuły filmu o najsłynniejszej lalce świata nie jest jeszcze znany. Wiadomo jednak, że zdjęcia do "Barbie" ruszą w przyszłym roku w Londynie, a premiera jest planowana na 2023 rok.

Więcej o: