Henry Cavill zagra w komedii romantycznej twórców "500 dni miłości"

Henry Cavill najwidoczniej jest gotowy na przełamanie swojego aktorskiego emploi, bo jednym z jego kolejnych projektów ma być komedia romantyczna. Aktor wcieli się w rolę nieszczęśliwie zakochanego profesora uniwersyteckiego.
Zobacz wideo "Wiedźmin". Netflix pokazał zwiastun drugiego sezonu

Brytyjski aktor Henry Cavill, szerszej publiczności najlepiej znany z roli Superamana i Wiedźmina, zagra w komedii romantycznej scenarzystów "500 dni miłości", "Disaster Artist" czy "Gwiazd naszych wina" - donosi portal deadline.com. Reżyserią zajmie się Steve Falk, dla którego będzie to kinowy debiut.

Henry Cavill zagra w komedii romantycznej. Wcieli się w profesora akademickiego

"The Rosie Project", bo taki tytuł ma nosić film, opowie o nieszczęśliwie zakochanym profesorze akademickim, który tworzy specjalny kwestionariusz mający mu pomóc w odnalezieniu żony. Spotyka jednak kobietę, która mimo tego, że kompletnie odstaje od jego "wymagań", zdaje się być tą idealną. Film jawi się więc jako przełamanie emploi aktora, który kojarzony jest przede wszystkim z występów w kinie superbohaterskim i akcji.

"The Rosie Project" to kolejna produkcja, w której potwierdzono udział Henry'ego Cavilla

Jak pisaliśmy, Netflix niedawno ogłosił datę premiery drugiego sezonu "Wiedźmina", w którym Cavill gra główną rolę. Kolejna odsłona przygód Geralta pojawi się na platformie 17 grudnia tego roku. Rozpoczęły się także przygotowania do kontynuacji filmu o siostrze Sherlocka Holmesa pt. "Enola Holmes", w którego obsadzie ponownie znajdą się Cavill i Millie Bobby Brown. Aktor ma także pojawić się w reboocie filmu fantasy "Nieśmiertelny" oraz thrillerze szpiegowskim "Argyle" Matthew Vaughna. Ze względu na wiele zawodowych zobowiązań aktora, zdjęcia do "The Rosie Project" mają ruszyć dopiero w 2022 roku. 

Więcej o: