"Zielony Rycerz. Green Knight" już wkrótce w kinach. Zobaczcie zwiastun!

Film "Zielony Rycerz. Green Knight" trafi do kin już 30 lipca. Rolę główną odgrywa w nim Dev Patel, którego znamy m.in. z filmu "Slumdog. Milioner z ulicy".

"Zielony Rycerz. Green Knight" to film inspirowany jedną z legend arturiańskich. Reżyser David Lowery wziął na warsztat historię znaną ze średniowiecznego poematu, który w Polsce znany jest pod tytułem "Pan Gawen i Zielony Rycerz". W tytułowego sir Gawaina wcielił się w filmie Dev Patel. Na ekranie partnerują mu m.in. Alicia Vikander ("Tomb Raider", "Jason Bourne"), Joel Edgerton (który grał sir Gawaina w filmie "Król Artur" Antoine'a Fuqui z 2004 roku) i Ralph Ineson ("Gra o tron"). Zwiastun filmu zobaczycie poniżej.

Zobacz wideo "Zielony Rycerz. Green Knight". Film inspirowany jedną z legend arturiańskich trafi do kin już w lipcu [ZWIASTUN]

Mówiąc o pracy nad tą produkcją, Dev Patel stwierdził, że scenariusz od razu przypadł do gustu.

- Przemawiała do mnie idea walki z własnym ego i odkrywanie, co to znaczy być szlachetną, prawdomówną istotą ludzką. W dodatku scenariusz Davida, podobnie jak poemat, ma magiczny rytm - stwierdził.

Aby odegrać sir Gawaina, Patel przeszedł intensywny trening jeździecki. "Pod koniec zimowych zdjęć w Irlandii aktor i jego koń byli już nierozłączni!" - czytamy w komunikacie prasowym. 

"Zielony Rycerz. Green Knight". O czym opowiada nowy film Davida Lowery'ego

Kim jest tytułowy Zielony Rycerz? To istota, która przybywa na zamek Camelot, zakłócając tym samym uroczystości związane z Bożym Narodzeniem, które toczą się na królewskim dworze. Niezwykła postać rzuca wyzwanie królowi Arturowi. Tym, który na nie odpowiada, jest sir Gawain - młody siostrzeniec króla. Pojedynek z Zielonym Rycerzem okazuje się dla niego prawdziwym sprawdzianem charakteru. 

"Zielony Rycerz. Green Knight" to film, który wyszedł ze studia A24. To ma na swoim koncie takie produkcje jak "Midsommar. W biały dzień" czy "Lighthouse". Reżyser filmu, David Lowery, to twórca filmu "Gentlemana z rewolwerem". 

Więcej o: