"Indiana Jones 5". Antonio Banderas dołącza do obsady filmu

Powiększa się ekipa filmu "Indiana Jones 5". Deadline dotarł do informacji, że do obsady dołączył Antonio Banderas. Aktor już niebawem spotka się na planie z Harrisonem Fordem, Phoebe Waller-Bridge czy Madsem Mikkelsenem.

Fabuła najnowszej części przygód najsłynniejszego archeologa popkultury ciągle jest owiana tajemnicą, niemniej wiemy na pewno, że praca na planie "Indiany Jonesa 5" wre. Gwiazdorską obsadę właśnie zasilił Antonio Banderas.

Zobacz wideo "Kruk". Aktorski pojedynek Żurawskiego i Lichoty

"Indiana Jones 5". Prace nad filmem trwają

Pod koniec czerwca informowaliśmy o tym, że Harrison Ford doznał wypadku na planie — zdjęcia do "Indiany Jonesa 5" przez pewien czas trwały bez udziału aktora, który uszkodził sobie bark. Data premiery, zaplanowana na 29 lipca 2022 roku, na razie nie ulega zmianie. 

Ostatnio Ford pojawił się w kinach jako Indiana Jones w 2008 roku. Chociaż zrealizowany niemal 20 lat po premierze poprzedniej części "Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki" nie zachwycił ani krytyków, ani fanów serii, przyniósł rekordowe zyski. Harrison Ford zapowiedział, że piąta część "Indiany Jonesa" będzie jego ostatnim spotkaniem z kultowym bohaterem.

Pieczę nad reżyserią nowego filmu sprawuje James Mangold, który przejął pałeczkę od Stevena Spielberga, ciągle zaangażowanego m.in. w produkcję. Oprócz Spielberga producentami są Kathleen Kennedy, Frank Marshall i Simon Emanuel. Wróci też John Williams, który jak zwykle skomponuje wyjątkową ścieżką dźwiękową. 

Na razie nie wiadomo, jaką rolę odegra w "Indianie" Antonio Banderas. Jedynym pewnikiem jest rola Harrisona Forda, któremu na ekranie potowarzyszą także m.in. Phoebe Waller-Bridge, Mads Mikkelsen, Boyd Holbrook i Shaunette Renée Wilson. 

Więcej o: