Filmy o przetrwaniu. Sprawdź, jak poradzić sobie na lądzie, w wodzie i w stylu Megan Fox

Filmy o przetrwaniu to bardzo ciekawa i szeroka kategoria. Zapraszamy na przegląd najlepszych tytułów, które budzą silne emocje i inspirują do walki o wszystko.

Motyw przetrwania na ekranie może być inspiracją do zmian. Bohater, który zwycięsko wychodzi z trudnej sytuacji, przekazuje widzom część swojej supermocy. Seans, który kończy się happy endem, zapewnia też poczucie dobrze wypełnionej misji nawet z poziomu kanapy. Szukasz tytułu, który zapewni Ci emocjonalny rollercoaster? Sprawdź poniższe tytuły. 

Filmy o przetrwaniu na morzu - siła natury 

Można powiedzieć, że to motyw stary jak świat, który cieszy się dużym zainteresowaniem widzów. Dzieje się tak dlatego, że filmy o przetrwaniu na morzu łączą ze sobą wakacyjny klimat, ale też grozę. Lubimy zapomnieć o technologii i zanurzyć się w wielki błękit. Poczucie, że jest nad nami większa siła, paradoksalnie może przynieść spokój. Poniżej kilka propozycji na wieczorny seans.

  • Filmy o przetrwaniu - ''Oceans Strachu'' (''Open Water'') 2004 r.

Historia pary pozostawionej na otwartej wodzie przez łódź nurkową. Malownicze wakacje szybko zamieniają się w koszmar, a sytuacja robi się jeszcze gorsza, gdy z czasem wokół młodych ludzi zbierają się rekiny. Dynamiczna fabuła i przepiękne zdjęcia to mocne punkty tego tytułu. 

  • Filmy o przetrwaniu - ''Ocean Strachu II'' (''Open Water 2: Adrift'') 2006 r. 

Tym razem fabuła toczy się wokół grupy przyjaciół, którzy wypływają jachtem na otwarte wody. Szybko okazuje się, że przetrwać mogą tylko ci, którzy zostaną na łodzi. Wakacyjny relaks zamienia się w walkę o przetrwanie, sytuacja jest tym bardziej dramatyczna, gdy okazuje się, że na pokładzie zostało osamotnione dziecko. Jak zakończy się ta historia

  • Film o przetrwaniu - ''Adrift'' 2018 r.

Gorące uczucie i pasja do żeglowania sprawia, że dwoje młodych ludzi podejmuje się niebezpiecznego wyzwania - transport dużego jachtu przez ocean. Po huraganie i serii burz romans zamienia się w film o przetrwaniu, czy para kochanków wyjdzie z tej próby zwycięsko? 

Film - bezludna wyspa. Czy jesteśmy tutaj sami?

Po dryfowaniu na otwartych wodach czas przenieść się na stały ląd. Film, którego scenerią jest bezludna wyspa to szansa na przygodę nawet w zaciszu własnego salonu w samym środku tygodnia. 

  • ''Swiss Army Man''  (''Człowiek-scyzoryk'') 2016 r. 

Bardzo mocna i komiczna wizja bezludnej wyspy. ''Swiss Army Man'' opowiada historię mężczyzny, który próbując wydostać się z bezludnej wyspy, zaprzyjaźnia się z nieboszczykiem. Tylko dla widzów o dużym poczuciu humoru i mocnych nerwach, obrazy w tym filmie są naprawdę surrealistyczne. 

  • Serial bezludna wyspa - ''Dzicz'' (''The Wild''), 2020 r.

Wśród filmów o przetrwaniu na uwagę zasługuje też nowa seria ''Dzicz''. Po katastrofie samolotu grupa nastoletnich dziewcząt trafia na opuszczoną wyspę. Ich sytuacja nie jest idealna, ale też to, co zostawiły za sobą, wcale nie napawa optymizmem. Szybko okazuje się, że nastolatki znalazły się tu nieprzypadkowo.

Film survivalowy - najlepsze propozycje 


Trudne warunki i niebezpieczny przeciwnik to motyw przewodni wielu produkcji. Przetrwanie może mieć różny wymiar, poniższe propozycje filmów survivalowych uczą, jak pokonać bestię i rodzinę swojego męża. 

  • Film survivalowy - ''Krokodyl'' (''Crawl'') 2019 r.

Pomimo nakazu ewakuacji ze względu na silne burze młodej kobiecie i jej ojcu nie udaje się opuścić domu. Oprócz siły przyrody do domu przedostaje się też prawdziwa bestia. Olbrzymi krokodyl czyha na domowników w ich własnym środowisku.

  • Film survivalowy - ''Zabawa w pochowanego'' (''Ready or not'') 2019 r. 

Historia o tym, że wejście w nową rodzinę niesie ze sobą wiele konsekwencji. Tradycja pewnej zamożnej kasty może kosztować świeżo upieczoną małżonkę życie. Jak w plątaninie korytarzy znaleźć bezpieczne schronienie i czy główna bohaterka będzie mogła liczyć na pomocną dłoń męża? 

  • Film survivalowy - ''Aż do śmierci'' (''Till Deatf'') 2021 r. 

Wielki powrót Megan Fox, która wciela się w rolę Emmy- nieszczęśliwej mężatki. Po romantycznym wieczorze nad jeziorem Emma budzi się przykuta kajdankami do martwego męża. Kobieta będzie musiała szybko otrząsnąć się z szoku ze względu na śmiertelne zagrożenie, które przyjdzie z zewnątrz, chociaż prawdziwy wróg może być znacznie bliżej.

Zobacz wideo Zobacz zwiatun filmu

Zobacz też: Ridley Scott - zobacz najlepsze filmy wyreżyserowane przez Ridleya Scotta

Więcej o: