Smutne filmy - sprawdź pięć propozycji na melancholijny wieczór

Smutne filmy to najlepsi towarzysze, gdy chcemy pobyć sami z dala od tłumów. To dobry sposób na odreagowanie negatywnych emocji. Szukasz ciekawych propozycji w kategorii smutne filmy o miłości? Szykuj się na seans.

Najlepsze piosenki to historie o niespełnionej miłości. Dokładnie tak samo działa algorytm filmowy. Smutny romantyczny film to gwarantowany sukces i pomimo tego, że znamy zasady tej gry to i tak wyciskacze łez cieszą się największą popularnością. Wobec prawdziwego uczucia wszyscy jesteśmy równi i tak samo bezradni. Szukasz tytułu w kategorii smutne filmy? Poniżej znajdziesz najlepsze rekomendacje. 

Smutne filmy o miłości - ''Historia małżeńska'' (''Marriage Story''), reż. Noah Baumbach 2019 r. 

Po dekadzie małżeństwo Nicole i Charliego chyli się ku upadkowi. Nowe wyzwania zawodowe sprawiają, że każdy chce postawić na siebie i podążać własną ścieżką. ''Historia małżeńska'' przez krytyków określana jest jako bardzo prawdziwy z całą paletą emocji od nienawiści do obojętności, bez klimatu Zen. Na ekranie możemy zobaczyć fantastyczny duet w postaci Scarlett Johansson i Adama Drivera, Laura Dern za drugoplanową rolę specjalistki od rozwodów za ''Historię małżeńską'' otrzymała Oscara. W kategorii smutne filmy o miłości to mocny tytuł bez grama naiwności.

Smutny romantyczny film -  ''Ona'' (''Her'') reż. Spike Jonze 2013 r.

''Her'' opowiada historię miłosną na miarę naszych czasów, samotny pisarz, Theodore (Joaquin Phoenix), zaopatruje się w innowacyjny system operacyjny, który został stworzony po to, aby spełnić wszystkie nawet najbardziej niezwykłe potrzeby użytkownika. Technologia przemawia głosem wspomnianej już wcześniej Scarlett Johansson i z każdym dniem coraz bardziej rozkochuje w sobie pisarza. Czy związek z botem ma przyszłość?

Smutne filmy na Netflixie - ''Czas na miłość'' (''About Time'') reż. Richard Curtis 2013 r.  

Smutne filmy na Netflixie to często tak naprawdę komedie romantyczne z optymistycznym zakończeniem.  Czas na miłość to lekka alternatywa dla dwóch poprzednich propozycji. Film opowiada o dwóch wielkich marzeniach ludzkości: podróże w czasie i prawdziwa miłość - jak skończy się romans, który bezustannie jest nawiązywany od nowa? A może to właśnie ten niepozorny tytuł zdradza prawdziwy sekret udanego związku?

Filmy o miłości - ''Carol'', reż. Todd Haynes 2015 r. 

Tytułowa Carol to starsza, elegancka mężatka, w której zakochuje się nieśmiała ekspedientka. Historia osadzona jest w Nowym Jorku w latach 50., co dodatkowo komplikuje opowieść o tej zakazanej miłości. "Ludzie kiedyś zrozumieją" - to zdanie pada z ust Carol, która w ten sposób wyraża nadzieję całej społeczności. 

Romantyczna historia - ''Malcolm i Marie'', reż. Sam Levinson 2021 r. 

Po premierze filmu reżyser planuje miły wieczór ze swoją dziewczyną. Jednak wzajemne pretensje i zawiedzione ambicje poprowadzą ich w stronę ostrej kłótni, jak zakończy się ta historia? ''Malcolm i Marie'' to pierwsza poważna rola Zendayi, gwiazdy Disneya, która w ten jeden wieczór staje się dorosła.

Zobacz też: Filmy muzyczne - historia Amy, Iana i festiwalu o dwóch obliczach

Zobacz wideo Zobacz zwiastun filmu
Więcej o: