Emma Roberts: filmy. Sprawdź 6 tytułów, które są dowodem na to, że za znanym nazwiskiem kryje się talent aktorski

Emma Roberts przez lata określana po prostu jako bratanica słynnej Pretty Woman dziś jest pełnoprawną aktorką z własnym dorobkiem. Magnetyzujący uśmiech i talent godny kameleona - sprawdź najlepsze filmy z Emmą Roberts w roli głównej.

Emma Roberts: filmy i programy TV. Historia kariery

Złote dziecko Hollywood ma już 30 lat i pokaźny dorobek artystyczny na koncie, obecnie filmy i programy TV z Emmą Roberts to dobre produkcje bez względu na rodzinne koneksje. A jak wyglądały początki? Dzieciństwo spędzone na planach filmowych w towarzystwie słynnej ciotki zaowocowało marzeniem o karierze aktorskiej. Po kilku rolach w serialach telewizyjnych i mniejszych produkcjach na dużym ekranie, w 2001 roku nastąpił przełom za sprawą filmu ''Blow'', w którym Emma wcieliła się w rolę córki Johnny'ego Deppa i Penelope Cruz. W 2007 roku zagrała rolę nastoletniej detektyw w filmie przygodowym ''Nancy Drew i tajemnice Hollywood''. W tym samym roku otrzymała nagrodę Young Artist Award za drugoplanową rolę w filmie ''Akwamaryna'' i miano obiecującej Gwiazdy Jutra (the Female Star of Tomorrow). Przez kolejną dekadę aktorka wystąpiła zarówno w kasowych produkcjach Netflixa jak i filmach niezależnych i tym samym udowodniła, że jest prawdziwym kameleonem kina, którego nie da się zaszufladkować. Poniżej prezentujemy zestawienie najlepszych filmów aktorki. 

Emma Roberts: filmy. ''Zło we mnie'' (''The Blackcoat's Daughter''), reż. Oz Perkins 2015 r. 

''Zło we mnie'' to bardzo dobry horror doceniony przez krytyków właśnie ze względu na kreację Emmy Roberts. Aktorka wciela się w rolę tajemniczej kobiety z mrocznym sekretem, która pojawi się jak zły duch w opustoszałej szkole dla dziewcząt. Jej obecność stanie się śmiertelnym zagrożeniem dla dwóch uczennic, których zapomnieli odebrać rodzice. Wśród wszystkich filmów z Emmą Roberts to pozycja obowiązkowa do obejrzenia. 

Filmy z Emmą Roberts - ''Millerowie'' (''We're The Millers''), reż. Rawson Marshall Thurber 2013 r. 

Po horrorze czas na zmianę klimatu, ''Millerowie'' to rodzinny film drogi z dużą dawką humoru. Handlarz narkotyków do kolejnego przemytu angażuje trójkę przypadkowych osób, które mają stworzyć rodzinę. Emmie przypadnie rola idealnej córki, choć tak naprawdę jest zbuntowaną nastolatką, która już od dawna żyje własnym życiem. 

Emma Roberts - filmy. ''Jacy jesteśmy'' (''Who We Are Now''), reż. Matthew Newton 2018 r. 

Filmy z Emmą Roberts to nie tylko kasowe hity, aktorka słynie też z zamiłowania do kina niezależnego o znacznie mniejszych zasięgach. W ''Who We Are Now'' zagrała rolę młodej prawniczki, która nawiązuje więź ze swoją klientką - kobieta próbuje odzyskać syna z rąk własnej siostry. 

Emma Roberts: film Netflixa - co warto obejrzeć? 

Na popularnej platformie streamingowej można obejrzeć kilka ciekawych tytułów z Emmą Roberts. Poniżej dwa filmy z Emmą Roberts, które są dostępne na Netflixie w Polsce:

  • Komedia romantyczna - ''Randki od święta'' 2020 r. 

Jak poradzić sobie przy świątecznym stole bez pary u boku? Ten film to wisienka na torcie dla wszystkich singli zmęczonych pytaniami o ślub. 

  • Film drogi /komedia - ''Millerowie'' 2013 r. Zarys fabuły został opisany powyżej.

Inne filmy i seriale z Emmą Roberts

  • Serial grozy - ''American Horror Story'' 2019 r.

Amerykański serial telewizyjny z elementami horroru, dramatu i dreszczowca. Twórcy Ryan Murphy i Brad Falchuk mają wyjątkowy dar tworzeniu wątków fabularnych wokół tematów, których oczekują widzowie. Kropką nad i jest wspaniała obsada, Emma Roberts oprócz epizodycznych ról ma na swoim koncie główną rolę w odcinku 1984 (dostępny na HBO GO | Amazon Prime Video).

  • Komedia dla nastolatków - ''Wild Child'' 2008 r.

To historia rozpieszczonej nastolatki, która za złe zachowanie trafia do szkoły z internatem w Wielkiej Brytanii. Emma Roberts gra tutaj pierwsze skrzypce i robi to naprawdę fantastycznie, nawet tendencyjny temat zyskuje z Emmą w roli głównej (dostępny na platformie CDA).

Zobacz też: Wartościowe filmy: produkcje, które warto obejrzeć i takie, do których się wraca

Zobacz wideo Wywiad z twórcami serialu "Rojst" [Popkultura]
Więcej o: