Pilar Bardem nie żyje. Aktorkę i matkę Javiera Bardema pożegnała też synowa Penelope Cruz

Pilar Bardem nie żyje. Hiszpańska aktorka i aktywistka, matka aktorów Moniki, Carlosa i Javiera Bardemów, zmarła w sobotę w szpitalu Ruber w Madrycie z powodu powikłań związanych z chorobą płuc niezwiązaną z COVID-19. Miała 82 lata.

"Chcemy podzielić się wiadomością, że Pilar Bardem, nasza matka, nasz wzór, zmarła" - napisał na Twitterze Carlos Bardem i dodał:

Odeszła w pokoju i bez cierpienia, otoczona miłością swojej rodziny. Wiemy, jakie miłość i podziw odczuwało w stosunku do niej wielu, zarówno w Hiszpanii, jak i poza nią - dla jej pracy jako aktorki i wojowniczki, która zawsze była solidarna z innymi. Naprawdę doceniamy tę miłość dla naszej mamy z całego serca. Podziękowania od jej dzieci, Carlosa, Moniki i Javiera.
Zobacz wideo Najwięksi aktorzy Złotej Ery Hollywood

Pilar Bardem nie żyje. Pożegnały ją dzieci i synowa

Teściową pożegnała także aktorka Penelope Cruz, która poślubiła Javiera w 2010 roku. Panie razem wystąpiły w czterech filmach, w tym w "Entre Rojas" z 1995 roku, "Drżące ciało" w 1997 roku, "Boskie jak diabli" w 2001 roku oraz w dokumencie "Hécuba un sueño de pasión" pięć lat później . Zamieściła zdjęcie z "Drżącego ciała" Pedro Almodovara, filmu, nad którym współpracowali ponad dekadę, zanim poślubiła Javiera.

Członkowie ruchu Free Britney Britney Spears: Nie stanę na scenie dopóki jestem pod kuratelą ojca

 

Marek Niedźwiecki Polskie Radio przedstawiło e-maile ws. LP3

Nagrodzona statuetką Goya (to hiszpański odpowiednik Oscara) Pilar Bardem przez całą swoją karierę wystąpiła w wielu projektach filmowych, teatralnych i telewizyjnych w rodzinnej Hiszpanii. Jej najbardziej chwalonym projektem jest "Nadie hablará de nosotras cuando hayamos muerto" ("Nikt nie będzie mówił o nas, kiedy umrzemy") z 1995 roku, który zdobył 8 nagród Goya, w tym nagrodę dla najlepszej aktorki drugoplanowej właśnie dla Pilar Bardem.

Więcej o: