Filmy podobne do Greya? Sprawdź nasze propozycje

Erotyczna trylogia na podstawie powieści E.L. James zdobyła wiernych fanów na całym świecie. Filmy z młodym miliarderem odwołują się do najskrytszych pragnień i marzeń o idealnym życiu. Szukasz tytułów podobnych do Greya? Sprawdź nasze propozycje.

Filmy w stylu ''50 twarzy Greya'' - zarys fabuły 

Christian Grey jest dyrektorem generalnym Grey Enterprises Holdings Inc. i wiedzie bardzo dostatnie życie. Po drugiej strony tej romantycznej historii mamy Anę, skromną dziewczynę, która ma przeprowadzić wywiad z człowiekiem sukcesu. Grey robi na niej piorunujące wrażenie, po zakończeniu wywiadu Ana nie może zapomnieć o swoim rozmówcy. Grey zaprasza Anę do świata niezwykłych fantazji, o których dziewczyna nie miała wcześniej pojęcia. Tak rozpoczyna się romans zaplanowany na trzy części. Po zakończeniu erotycznej sagi czujesz niedosyt? Sprawdź filmy w stylu ''50 twarzy Greya'' z poniższej listy. 

Zobacz też: "365 dni" z milionem widzów. Blanka Lipińska ma powody do świętowania

,,Bridgertonowie' sezon 2Seriale o miłości Netflixa - zobacz najlepsze propozycje

Filmy typu Grey - co jeszcze warto obejrzeć? 

Poniżej prezentujemy kilka ciekawych filmów o podobnej fabule, które dokładnie tak jak Grey bazują na niezwykłej historii miłosnej w idealnych okolicznościach. Filmy typu Grey to dobry pomysł na samotny wieczór jak i wstęp do romantycznej randki tylko we dwoje. 

Filmy w stylu Greya - lista 


  • ''Mr. And Mrs. Smith'', reż. Doug Liman 2005 r. 


Historia pary płatnych zabójców, którzy wzajemnie ukrywają przed sobą swoje zawodowe oblicze. Na co dzień wiodą bardzo nudne i przewidywalne życie, ale gdy prawda wychodzi na jaw, dawna chemia powraca ze zdwojoną siłą. 

  • ''Nagi Instynkt'', reż. Paul Verhoeven 1992 r. 

Historia kobiety zamieszanej w sprawę morderstwa gwiazdy rocka. Jej jednym alibi jest napisana przez nią powieść kryminalna, która idealnie odwzorowuje tragiczne wydarzenia. Detektyw Nick Curran nie daje wiary jej zeznaniom i sam próbuje rozwikłać tajemnicę, którą kryje kobieta. Zafascynowany urodą podejrzanej Curran daje się wciągnąć w zmysłową grę i traci zawodową czujność. 

  • ''Dzikie żądze'', reż. John McNaughton 1998 r. 

Filmowe zaproszenie na zmysłową podróż, która może złamać karierę. Doradca zawodowy zostaje oskarżony o gwałt, jego obrońca próbuje wyplątać klienta z tej trudnej sytuacji i przy okazji odkrywa kolejne dno całej historii. 

  • ''Szkoła uwodzenia'', reż. Roger Kumble 1999 r. 

Gra dwójki przyrodniego rodzeństwa w wyzwania, która polega na sypianiu z przypadkowymi osobami. Sprawy się komplikują, gdy celem niebezpiecznej gry staje się cnotliwa córka dyrektora. 

Kadr z filmu Filmy muzyczne - historia Amy, Iana i festiwalu o dwóch obliczach

  • ''To tylko seks'', reż. Will Gluck 2011 r. 

Historia dwójki przyjaciół, którzy poznają się na gruncie zawodowym. Para karierowiczów zmęczona skomplikowanym życiem uczuciowym postanawia wejść w układ oparty na namiętności i przyjaźni. 

  • ''Niewierna'', reż. Adrian Lyne, 2002 r. 

Connie to  szczęśliwa żona i matka, ale wszystko ulega zmianie, gdy poznaje młodego mężczyznę, z którym wdaje się w namiętny romans. Podejrzliwy mąż po odkryciu prawdy nie cofnie się przed niczym. 

  • ''Don Jon'', reż. Joseph Gordon-Levitt, 2013 r. 

Jon jest oddanym katolikiem i wielkim miłośnikiem porno. Jest bardzo zadowolony ze swojego życia do momentu, gdy poznaje nową dziewczynę, która zaczyna stawiać warunki. W kategorii filmy w stylu Greya to zdecydowanie najbardziej komediowy tytuł. 

Zobacz też: Ryan Gosling - filmy. Przypominamy najlepsze filmowe kreacje znanego aktora

Zobacz wideo Historia nagości w polskim kinie [Popkultura Extra]
Więcej o: