Channing Tatum - filmy, sylwetka. W których produkcjach można zobaczyć tego aktora?

Channing Tatum to znany amerykański aktor, tancerz i model. Światową sławę przyniósł mu występ w filmie "Step up. Taniec zmysłów", gdzie wcielił się w genialnego tancerza Tylera Gage'a. Jakie inne filmy, w których grał Channing Tatum, warto obejrzeć?

Filmy z Channingiem Tatumem. Jak rozpoczęła się kariera aktora?

Channing Tatum znany jest szerszej publiczności jako aktor, ale także tancerz. I to właśnie od tańca rozpoczęła się jego kariera w Hollywood. Pierwsze występy przed kamerą Channing Tatum miał na planach teledysków wielkich gwiazd muzyki takich jak: Ricky Martin, Sean Paul czy Ciara. 

Stąd trafił na plan filmowy. Wielkim krokiem naprzód był udział w filmie "Step up. Taniec zmysłów" w 2006 roku, gdzie u boku Jenny Dewan wcielił się w postać Tylera, który trafia do szkoły artystycznej, aby społecznie odpracować swój wyrok. Tu poznaje utalentowaną tancerkę Norę, która wprowadza go w świat tańca. Chłopak odnajduje nie tylko pasję, ale też prawdziwe uczucie. Ta produkcja otworzyła mu drogę do kariery, zaczęły pojawiać się kolejne interesujące role, np. w "Magic Mike", który po części jest pokłosiem doświadczeń aktora, który ma na swoim koncie epizod pracy w roli striptizera. 

W 2021 roku do produkcji trafił film ''Gambit'', w którym Channing Tatum gra jedną z ważniejszych ról. Z kolei w przyszłym roku aktor weźmie udział w takich projektach jak "Dog", gdzie wcieli się w Briggsa oraz "Lost city of D". 

Channing Tatum i filmy romantyczne

Choć Channing Tatum często wciela się w role "bad boy'a", to jednak mimo to często był obsadzany w filmach romantycznych. Wystarczy ponownie wspomnieć o "Step up", który choć za przewodni temat obrał taniec, to jednak uczucia między głównymi postaciami są w nim mocnym akcentem. Channing Tatum filmy romantyczne ma w swojej filmografii w dość znacznej ilości. Oto kilka z nich:

 • "Wciąż ją kocham" (2010) - film na podstawie bestsellerowej powieści Nicholasa Sparksa, który opowiada historię Johna i Savannah, którzy zakochują się w sobie bez pamięci. Młodych rozdziela jednak wojna, a także splot różnych wydarzeń. Czy ich uczucie przetrwa i wróci mimo piętrzących się przeszkód?
 • "I że cię nie opuszczę" (2012) - melodramat, w którym Channing Tatum wciela się w głównego bohatera Leo. Żona Leo (w tej roli Rachel McAdams) w wyniku wypadku traci pamięć. Bohater postanawia zrobić wszystko, aby kobieta na nowo się w nim zakochała. 

Filmy z Tatumem. Filmografia aktora

Channing Tatum urodził się w 1980 roku. 41-letni aktor i tancerz ma na swoim koncie całkiem pokaźną ilość produkcji filmowych. Oto najciekawsze filmy z Tatumem:

 • "Trener" jako Jason Lyle 2005
 • "Supercross" jako Rowdy 2005
 • "Ona to on" jako Duke 2006
 • "Wszyscy twoi święci" jako młody Antonio 2006
 • "Bitwa w Seattle" jako Johnson 2007
 • "Wrogowie publiczni" jako Pretty Boy Floyd 2009
 • "Dziewiąty legion" jako Marcus Flavius Aquila 2011
 • "Magic Mike" jako Michael ''Magic Mike" Lane 2012
 • "Foxcatcher" jako Mark Schultz 2014
 • "Magic Mike XXL" jako Mike Lane (dołączył też do grona producentów) 2015
 • "Nienawistna ósemka" jako Jody Domergue 2015. 

Zobacz też: Emma Roberts: filmy. Sprawdź 6 tytułów, które są dowodem na to, że za znanym nazwiskiem kryje się talent aktorski

Zobacz wideo "Ameryka: film", czyli alternatywna historia Ameryki w animacji dla dorosłych. W roli głównej Channing Tatum
Więcej o: