Matt Damon i Ben Affleck w pierwszym wspólnym scenariuszu od "Buntownika z wyboru" [ZWIASTUN]

Za scenariusz "Buntownika z wyboru" Matt Damon i Ben Affleck odebrali w 1998 roku Oscara. Teraz po raz pierwszy od tamtego czasu napisali inspirowany prawdziwą historią "The Last Duel". Film w gwiazdorskiej obsadzie reżyseruje Ridley Scott. Jest zwiastun.

"The Last Duel" opowiada inspirowaną faktami historię kobiety, która oskarża o gwałt przyjaciela swojego męża. Z rozkazu króla Karola VI spór rozstrzygnąć ma pojedynek na śmierć i życie.

"The Last Duel" - wciągający zwiastun z gwiazdami

Trzeba przyznać, że zwiastun wciąga i intryguje. Widzimy w nim zarówno grającą główną kobiecą rolę Jodie Comer (świetna w roli socjopatycznej zabójczyni w serialu "Obsesja Eve"), Matta Damona w czymś, co przypomina fryzurę na czeskiego piłkarza w roli jej męża, Adama Drivera jako oskarżonego o gwałt oraz Bena Afflecka wcielającego się w hrabiego Pierre'a d'Alençona.

 

Obsesja Eve "Obsesja Eve" - jeśli nie znasz, koniecznie nadrób. Wciągająca gra w kotka i myszkę

Choć akcja filmu rozgrywa się w XIV-wiecznej Francji, tematyka jest bardzo aktualna, nawiązuje choćby do tego, czym zajmuje się ruch #MeToo. W zwiastunie padają m.in. słowa: "Nie liczy się prawda, ale to, który mężczyzna ma władzę". Za scenariusz oprócz Afflecka i Damona odpowiada także Nicole Holofcener.

Zobacz wideo Kruk to mroczny kryminał, w którym każdy aktor jest na swoim miejscu

RIdley Scott kręci z Adamem Driverem nie pierwszy raz

"The Last Duel" to drugi film Ridleya Scotta z Adamem Driverem w obsadzie, którego premiera jest zaplanowana na ten rok. Do kin ma wejść także "Dom Gucci", ekranizacja książki "Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku" Sary Gay Horden.

Karin Ann w 'Pytaniu na śniadanie' w TVP Oświadczenie TVP ws. tęczowej flagi. "Spór ideologiczny"

Driver wciela się w produkcji w Maurizia Gucciego, potomka założyciela modowego giganta, zamordowanego na zlecenie byłej żony. Obok Drivera na ekranie wystąpi m.in. Lady Gaga, która gra Patrizię Reggiani. Reggiani miała z Guccim dwójkę dzieci. Maurizio po 12 latach małżeństwa oświadczył, że wyjeżdża w podróż służbową i nigdy nie wrócił do domu, opuszczając żonę dla innej kobiety. Patrizia zleciła jego zabójstwo i została za nie skazana na 29 lat więzienia. Dzieci broniły jej, obwiniając za jej postępowanie guza mózgu, który został usunięty trzy lata przed zabójstwem Gucciego. Nazywana podczas procesu przez media Czarną Wdową spędziła w więzieniu 18 lat. Została przedterminowo zwolniona w 2016 roku.

Więcej o: