"Diuna". Kiedy premiera? Są nowe plakaty promujące film [GALERIA]

Wytwórnia Warner Bros. pokazała 14 nowych plakatów do "Diuny" Denisa Villeneuve'a. Grafiki przedstawiające bohaterów najnowszej adaptacji powieści Franka Herberta z pewnością podsycają apetyt fanów uniwersum, którzy jeszcze przez kilka miesięcy będą musieli poczekać na premierę. Przypominamy, kiedy film zadebiutuje na ekranach i gdzie będzie można go obejrzeć.

Reżyserem nowej odsłony "Diuny" jest Denis Villeneuve, mający w dorobku obrazy takie jak "Blade Runner 2049" i "Sicario". Będzie to już druga z kolei filmowa adaptacja bestsellerowej powieści science fiction Franka Herberta: w 1984 roku reżyserii "Diuny" podjął się David Lynch. W jego wersji Paula Atrydę zagrał doskonale znany fanom tego amerykańskiego reżysera aktor Kyle MacLachlan.

W filmie Villeneuve'a w rolę tę wcieli się jeden z najbardziej cenionych aktorów młodego pokolenia, Timothée Chalamet ("Tamte dni, tamte noce", "Mój piękny syn"). Na ekranie towarzyszyć mu będą m.in. Zendaya (jako Chani), Oscar Isaac (w roli księcia Leto Atrydy), Rebecca Ferguson (jako Lady Jessica), Jason Momoa (Duncan Idaho) czy Josh Brolin (Gurney Halleck). Twarze członków obsady można zobaczyć na nowych plakatach produkcji, jakie niedawno zaprezentowała wytwórnia Warner Bros. Zamieściliśmy je w galerii tego artykułu.

 

"Diuna". Opis fabuły i zwiastun filmu

"Diuna opowiada historię niezwykłej, pełnej przygód i emocji podróży Paula Atrydy. Temu genialnemu i utalentowanemu młodemu człowiekowi pisane jest wspaniałe przeznaczenie, którego on sam nie jest w stanie pojąć. Najpierw jednak Paul musi się udać na najbardziej niebezpieczną planetę we wszechświecie, żeby ratować rodzinę i rodaków. Na planecie wybucha zażarty konflikt o dostęp do niewystępującej nigdzie indziej, najcenniejszej ze znanych substancji. Wyzwala ona w ludziach ich największy potencjał. Ale wojnę przetrwają tylko ci, którzy pokonają swój strach" - głosi opis dystrybutora filmu. Ze zwiastunem "Diuny" możecie zapoznać się poniżej:

Zobacz wideo "Diuna" - zwiastun. Plejada gwiazd, świetny reżyser i doskonały literacki pierwowzór to przepis na sukces?

"Diuna" już wkrótce na ekranach kin. Kiedy premiera?

"Diuna" Denisa Villeneuve'a znalazła się wśród filmów, których premiera była wielokrotnie przekładana w związku z sytuacją pandemiczną. Wszystko jednak wskazuje na to (plakaty z bohaterami; niedługo nowy zwiastun), że długo oczekiwana przez fanów produkcja pojawi się w kinach i na HBO Max zgodnie z planem - 15 października 2021 r. Światowa premiera odbędzie się natomiast na początku września w trakcie festiwalu w Wenecji.

<<Reklama>> Ebooki z serii "Kroniki Diuny" dostępne są w Publio.pl >>

 
Więcej o: