"Diuna". Do sieci trafił nowy zwiastun adaptacji powieści Franka Herberta! [WIDEO]

"Diuna", adaptacja przełomowego bestsellera Franka Herberta o tym samym tytule, wchodzi na ekrany kin już niebawem. Tymczasem do sieci trafił nowy zwiastun filmu.

Premiera "Diuny" została przesunięta z grudnia 2020 roku. Fani mogą już jednak spać spokojnie - data została ustalona, a do sieci trafił najnowszy zwiastun filmu Denisa Villeneuve'a.

 
Zobacz wideo "Diuna" - zwiastun. Plejada gwiazd, świetny reżyser i doskonały literacki pierwowzór to przepis na sukces?

"Diuna" - nowy zwiastun filmu. Komentujący są zachwyceni

Najnowszy zwiastun można zobaczyć poniżej. Widzowie nie szczędzą pochwał w komentarzach. "Nie mogę się doczekać!", "To chyba jedyny film, na jaki czekam w tym roku" - czytamy. Nowe plakaty produkcji, jakie zaprezentowała wytwórnia Warner Bros, zamieściliśmy w oddzielnym artykule.

 

"'Diuna' opowiada historię pełnej przygód i emocji podróży Paula Atrydy. Temu genialnemu i utalentowanemu młodemu człowiekowi pisane jest wspaniałe przeznaczenie, którego on sam nie jest w stanie pojąć. Najpierw jednak Paul musi się udać na najbardziej niebezpieczną planetę we wszechświecie, żeby ratować rodzinę i innych ludzi. Na planecie wybucha zażarty konflikt o dostęp do niewystępującej nigdzie indziej, najcenniejszej ze znanych substancji. Wyzwala ona w ludziach ich największy potencjał. Ale wojnę przetrwają tylko ci, którzy pokonają swój strach" - czytamy w opisie dystrybutora filmu.

"Diuna". Kiedy premiera filmu?

Premiera filmu "Diuna" zaplanowana jest na 15 października 2021 roku. Nie jest to pierwsza adaptacja powieści kultowej powieści sci-fi. Za kamerą podczas kręcenia pierwszej ekranizacji stanął sam David Lynch, a w główną rolę wcielił się Kyle MacLachlan. Adaptacja ta nie jest jednak uważana za udaną. Niedługo natomiast widzowie będą mogli ocenić wersję Denisa Villeneuve'a, który ma na swoim koncie m.in. "Blade Runnera 2049", "Nowy początek" czy "Sicario".

Warto zwrócić uwagę na obsadę nowego projektu Villeneuve'a. W filmie występują między innymi nominowany do Oscara Timothée Chalamet ("Tamte dni, tamte noce", "Małe kobietki"), Rebecca Ferguson ("Mission: Impossible - Fallout"), Oscar Isaac (seria "Gwiezdne wojny") nominowany do Oscara Josh Brolin ("Mleko", "Avengers: Wojna bez granic"), Stellan Skarsgård (HBO "Czarnobyl", "Avengers: Czas Ultrona"), Dave Bautista ("Strażnicy Galaktyki", "Avengers: Koniec gry"), Jason Momoa ("Aquaman", "Gra o tron" HBO)  i zdobywca Oscara Javier Bardem ("Nie ma kraju dla starych ludzi", "Skyfall").

<<Reklama>> Ebooki z serii "Kroniki Diuny" dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: